Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ERSTE Bank prudce oslabuje (-5,43%)

ERSTE Bank prudce oslabuje (-5,43%)

30.10.2002 13:55
Autor: 

Nejztrátovější emise dosavadního obchodování v segmentu SPAD pražské burzy jsou akcie ERSTE Bank a to jak v Praze, tak i emise ve Vídni. Obě oslabují o cca 5% na cenu 1775,- Kč (resp. EUR 57,35). S podobnou intenzitou ztrácejí akcie Českého Telecomu, s téměř 5% ztrátou se dostaly na 210,- Kč.

Cenové změny ostatních emisí již nejsou tolik zajímavé. 9M výsledky společnosti ČEZ neměly po zveřejnění na tržní cenu téměř žádný vliv (podrobné informace viz. komentář Patria). Pozitivně reagovaly investoři na čísla Komerční banky za stejné období. Současná cena však není ani 1% nad včerejší hodnotou, důvodem může být mj. určitá korelace s druhým SPADovým bankovním titulem.

Obchodování na hlavních evropských akciových trzích je dnes poměrně dost "opatrné" po včerejším zveřejnění spotřebitelské důvěry v USA, které opravdu "slavně" nedopadla. Investoři vyčkávají na další důležitá čísla - HDP, které budou zveřejněny zítra ve 14:30 SEĆ.

Tomáš Sedláček

Nyní můžete spolu s námi sledovat online dění na pražské burze. Největší obchody probíhají v segmentu SPAD burzy, k dispozici je i tzv. hloubka trhu, tj. nákupní a prodejní příkazy tvůrců trhu seřazené od nejlepších kotací. Kromě toho samozřejmě monitorujeme i vývoj cen akcií v KOBOSu, kde probíhají automatické obchody členů burzy podle příkazů „drobných“ klientů. Dokonce i zde je možné pozorovat hloubku trhu. Vše poskytuje Patria Online zdarma, stačí se jen zaregistrovat. Registrace je pouze formální krok požadovaný mj. pražskou burzou, který Vám však umožní přístup k dalším informacím Patria zahrnující například zasílání informativních e-mailových zpráv a sms. Na Moje Patria si můžete přizpůsobit stránky s obsahem informací dle Vašich potřeb.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.06.2026
6:01El-Erian: AI má PR problém, americký přístup k ní je lepší než ten evropský
29.06.2026
17:58Nový rozměr bezpečného zlatého útočiště a akcie jako reálné aktivum
16:27PODCAST Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů
8:57Rozbřesk: Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
8:54ČEZ začíná řešit kroky pro ČEZ Energy, Burnham slibuje reformy a Jižní Korea zrychluje investice do čipů  
8:45J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady konané dne 26.6.2026
6:09Nová vlna mega IPO hýbe trhy. Rychlé zařazování do indexů přináší šance i rizika
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa