Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Erste „zachraňuje“ pražskou burzu a přidává 2,1% na cenu 1885 Kč

Erste „zachraňuje“ pražskou burzu a přidává 2,1% na cenu 1885 Kč

18.10.2002 17:04
Autor: 

Pražská burza otevírala opět relativně v klidu, výjimkou bylo otevření Erste, která zahájila výrazným růstem na cenu 1935 Kč. Během dne se Erste obchodovala výlučně podle vídeňské burzy a většinu obchodů lze připsat na vrub domácím brokerům. Titul nakonec zavíral na ceně 1885 Kč při zobchodovaném objemu 39 mil. Kč.

Nejobchodovanějším titulem s objemem 152 mil. Kč zůstává KB, která oslabila o 2% na závěrečnou cenu 1689 Kč. Na trhu byl dostatek zájemců na obou stranách, do obchodování se zapojily také spekulace brokerů. Philip Morris se dnes po celý den neobchodoval a v systému SPAD - neproběhl jediný obchod. Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 356 mil. Kč. Index PX-D dnes mírně posílil o 0,2% a zavíral na hodnotě 1086,4 bodu.

Evropské burzy zahájily v pozitivním teritoriu, ale již během dopoledne došlo k uklidnění situace a trhy zamířily k jihu - aktuálně DAX oslabuje o 2,1%, DJ STOXX50 je v mínusu 1,8%. Akciové burzy v USA otevírají v červených číslech - DJIA si odepisuje 0,4%, NASDAQ oslabuje 0,3%.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?
15:59Johnsonová: Bilionové IPO SpaceX? Vysoká valuace naznačuje extrémní očekávání
14:40Trh to špatně vyhodnotil, říká Huang k výprodeji softwarových akcií

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data