Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Komise upozorňuje: na sobotu jsou avizovány další nevýhodné výkupy cenných papírů

Komise upozorňuje: na sobotu jsou avizovány další nevýhodné výkupy cenných papírů

18.10.2002 14:37
Autor: 

Komise pro cenné papíry (Komise) obdržela informaci, že zítra (tj. v sobotu 19. 10. 2002) budou v pěti obcích ve východních Čechách probíhat výkupy cenných papírů. Nabízená cena je opět podstatně nižší, než za jakou lze uvedené cenné papíry skutečně prodat. V nabídce jsou uvedeny taktéž podílové listy otevřených podílových fondů či fondů, které jsou před otevřením.

Výkupy jsou avizovány v odpoledních hodinách v obcích Holice, Týniště nad Orlicí, Třebechovice pod Orebem, Dobruška a Solnice. Komise taktéž obdržela upozornění na nevýhodné výkupy cenných papírů, které v současné době probíhají na Zlínsku. Majitele akcií Investičního fondu obchodu, cestovního ruchu a služeb, Křišťálového investičního fondu a Investičního fondu bohatství zde má navštěvovat zástupce firmy MAVEL INVESTMENT, s.r.o. Tyto investiční fondy jsou v procesu přeměny na otevřené podílové fondy, u nichž je možno podílové listy kdykoli zpět odprodat správcovské investiční společnosti za cenu odpovídající skutečnému podílu na majetku ve fondu.

Při těchto výkupech je zneužívána především neznalost občanů o aktuálních cenách cenných papírů a možnostech jejich prodeje. Komise spolupracuje s policií a podala několik trestních oznámení pro podezření z trestných činů podvodu, zneužívání informací v obchodním styku a neoprávněné nakládání s osobními údaji. Komise tyto případy šetří také sama z hlediska toho, zda se nejedná o činnost bez licence. Žádá proto o součinnost všechny občany, kteří uzavřeli s vykupovači smlouvu o prodeji cenných papírů, o zaslání kopií těchto smluv na adresu Komise pro cenné papíry, Washingtonova 7, P.O.Box 208, 111 48 Praha 1 nebo na fax.: 221096110 a informace o tom kde a za jakých podmínek takovou smlouvu uzavřeli.

Upozornění na problematiku nevýhodných výkupů a podrobné rady a návody se základními zásadami investování jsou k dispozici na internetových stránkách Komise www.sec.cz v Rádci investora, popřípadě v tištěné podobě v sídle Komise a v pobočkách některých bank a investičních společností.

(úplné znění tiskové zprávy KCP)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %
14:42ČNB zvýšila sazby o čtvrt procentního bodu
13:38Bank of England drží sazby, varování před inflací ale trvá
12:20Apple a Intel spojují síly. Strategické partnerství má oživit americký polovodičový průmysl
12:09Čínské akcie padají do medvědího trhu. Tíží je akcie Alibaby i Tencentu  
10:59Nový šéf Fedu trhy nepotěšil, dnes je však první reakce výrazně korigována  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y