Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Dnešní býčí sentiment by mohl vydržet i na Wall Street

26.09.2002 15:00
Autor: 

Prosincové futures na americké akciové indexy téměř celý den mírně rostou a signalizují pootevírací růst na Wall Street. Kontrakt na index S&P500 rostl ve 14:58 hodin o 8 bodů na hodnotu 849,2 bodů, na Nasdaq 100 přidával 14,5 bodů na hodnotu 898 b. a na Dow Jones Industrial Average index rostl o 65 bodů na 7912 b.

Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v minulém týdnu poklesl na 406 tisíc, trh očekával 420 tisíc. Předchozí týden údaj dosáhl hodnoty 430 tisíc. Zpráva byla trhem přijata velice pozitivně, mohla by být signálem jistého oživení na trhu práce.

Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby v srpnu poklesly o 0,6%, když v červenci ještě rostly o 8,6%. Nicméně opět se paradoxně přes pokles jedná o pozitivní zprávu, neboť trh očekával snížení zakázek o 3%.

V 16:00 sérii ukazatelů zakončí informace o prodeji nových domů za srpen. Trh očekává číslo 980 tisíc.

* Nortel Networks - výrobce příslušenství k telefonům vykázal ve čtvrtletí vyšší pokles zisků než očekával (-10%), snižuje výhled zisku a tržby za 3Q

* Qualcomm, RF Micro - akcie společností vyrábějící součástky do mobilních telefonů v evropském obchodování rostly po zprávě od Nokie, která odhaduje růst sektoru mobilních telefonů o 15% příští rok

* GE, IP a UTX - potvrdily předpovědi zisků

* Ford Motor - zvýšil svůj výhled zisků v Evropě pro rok 2003

* Merrill Lynch zůstalo 18% akcií společnosti Chartered Semiconductor po prudkých výkyvech v sektoru polovodičů

* Věřitelé společnosti Williams Communications souhlasí se záchranným plánem (zdroj:WSJ)

* General Motors - zreviduje predikce svého penzijního fondu, akcie budou pod vlivem pozitivního sentimentu evropských konkurentů PSA Peugeot (který predikuje expanzi) a BMW (který vykázal růst prodejů automobilů o 19% v období leden až září)

* Bed Bath & Beyond Inc. - maloobchodní prodejce vykázal růst zisků na akcii o 40% ve 2Q na 25 centů (trh očekával 23 centů), tržby ve srovnatelných obchodech vzrostly za zmíněné období o 8%

* Ředitel společnosti (CEO) Goldman Sachs neplánuje další fůze

Petr Žabža


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.11.2025
10:17Nizozemsko ruší kontrolu nad Nexperií. Konec sporu odblokuje automobilový průmysl
9:57FRESH živě: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
8:55EPH Financing CZ, a.s.: TotalEnergies a EPH zakládají společný podnik
8:47GEVORKYAN potvrzuje růstový výhled, MONETA naposledy s dividendou a trhy čekají na Nvidii  
8:42Rozbřesk: Dolar v ohrožení? Jak je to s jeho rolí globální rezervní měny
8:21GEVORKYAN v prvních 9 měsících pokračuje v růstu tržeb i zisku, potvrzuje výhled
6:05Propad bitcoinu vyvolává otázku, zda začíná nový čtyřletý cyklus
18.11.2025
22:03Negativní nálada na Wall Street: trh vyčkává na výsledky Nvidia, downngraded u akcií Amazonu či Microsoftu  
17:35PODCAST Týdenní výhled: Nvidia pod drobnohledem, trhy zůstávají nervózní  
17:16Valuace a desetiletá návratnost amerických akcií: tentokrát jinak?
16:57Anthropic uzavřel dohodu s Nvidií a Microsoftem. Koupí kapacitu Azure za 30 miliard dolarů
15:49Bank of America: Nízké pozice na hotovosti spouští varování pro akciové trhy  
14:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326, XS2821774390 a XS2406886973
14:28CEO Alphabetu: Žádná společnost není proti prasknutí AI bubliny imunní
12:16Amazon a Microsoft čelí vyšetřování Evropské komise. Hrozí jim přísnější regulace
12:02V Evropě pokračuje akciový výprodej, futures však naznačují odpolední zklidnění  
10:29Japonské trhy pod tlakem. Napětí s Čínou, výprodej na AI i obavy o domácí finance  
10:15Ceny průmyslových výrobců klesají devátý měsíc. Zemědělství a služby zdražují
9:23AkzoNobel a Axalta se spojují. Vzniká lídr s hodnotou 25 miliard USD
8:58Rozbřesk: Proč rostoucí nezaměstnanost zatím nebrzdí mzdovou dynamiku?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC