Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna silně nervózní z ČNB oslabuje na 30,45 Kč/EUR

Koruna silně nervózní z ČNB oslabuje na 30,45 Kč/EUR

25.09.2002 16:27
Autor: 

Koruna dnes nervózně kolísá mezi 30,30 a 30,50 Kč za euro, trh se připravuje na zítřejší zasedání bankovní rady ČNB. Množí se názory očekávající snížení sazeb, Patria však stále předpokládá, že ČNB se sazbami zítra nepohne. Česká měna dnes dosáhla sedmidenního minima, obchodování je relativně volatilní, koruna hledá směr, trend se však objeví nejdříve po zítřejším zasedání bankovní rady ČNB. Jisté tlaky na zhodnocování koruny jsou stále přítomné, ale obava ze snížení sazeb je silnější. Tyto tlaky však nelze přeceňovat, vždyť k posilování české koruny nepomohla ani povolební apreciace koruny slovenské.

Dopoledne česká měna zaznamenala prudký pád na 30,50 Kč za euro, ale poté i stejně prudký růst na výchozí úroveň 30,35 Kč/EUR. V poledne se tak obchodovalo za ranní kurz. Další oslabování přišlo odpoledne, kdy se koruna posunula na aktuální úroveň 30,45 Kč za euro. Vůči dolaru koruna celý den, až na mírné dopolední zaváhání, oslabovala, z ranních 30,90 Kč/USD se posunula na nynějších 31,10 Kč/USD.

Vývoj na eurodolarovém trhu byl dnes ovlivněn indexem podnikatelského klimatu Ifo jen mírně, euro krátce po zveřejnění indikátoru posílilo na dnešní denní maximum 0,984 USD/EUR. Od té doby však evropská měna postupně oslabuje vůči dolaru, minima dosáhla kolem 14. hodiny (0,977 USD/EUR). Aktuálně euro opět mírně posiluje na 0,979 USD/EUR. Vývoj eurodolarového trhu, resp. možné posílení dolaru bude úzce spjato s vývojem akciového trhu.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.03.2026
22:00Trhy v pokračujícím konfliktu na blízkém východě stále pod tlakem  
17:22Co dovede riziková prémie?
15:58Nvidia s investicemi do OpenAI a Anthropicu skončí, řekl Huang
14:11Marže Broadcom zastíní i Nvidii, pochybnosti o budoucí profitabilitě mizí. Akcie rostou o 6 %  
12:58UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS3168205659
12:25Pět procent minulostí? Čína si stanovila nejnižší cíl ekonomického růstu od roku 1991
10:57Ropa zlepšila náladu v Evropě, klíčové stále zůstává odblokování Hormuzu  
10:09Sebevědomý Broadcom příští rok očekává 100 miliard dolarů z prodeje AI čipů
9:3215 procent poprvé, podruhé … Zvýší Trump fakticky globální clo v tomto týdnu?
9:31Válka na Blízkém východě může vyvolat globální vlnu inflace
8:54Rozbřesk: Koruna pod tlakem silného dolaru a nižší inflace. Ropa jde nahoru, dolar opět sílí
8:44Asijské akcie pookřály, Anthropic znovu jedná s Pentagonem, evropské futures v záporu  
8:40Obrana, bydlení, kultura. Poslanci navrhují přesuny v rozpočtu za 240 miliard korun
6:03Goldman Sachs: V USA se na akciích začíná mnohem více rozlišovat, investoři budou dál rotovat směrem od nich
04.03.2026
22:00Silná makrodata podpořila hlavně technologické akcie; Bitcoin +8 %  
17:48Apple zlevňuje vstup do svého ekosystému. Nový MacBook Neo může změnit pravidla hry
17:43Na povrchu se zase tolik měnit nemusí, ale pod ním se to úplně převrátilo
17:06Lodní doprava Hormuzským průlivem se kvůli válce snížila o 90 procent
16:02S&P 500 testuje klíčové úrovně. Trh balancuje mezi odrazem a korekcí  
15:04Skupina CSG a Eurenco postaví na Slovensku továrnu na náplně do munice

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.