Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom zahajuje nový týden oslabením - aktuálně si odepisuje více než 5%

Český Telecom zahajuje nový týden oslabením - aktuálně si odepisuje více než 5%

23.09.2002 11:06
Autor: 

Obchodování na pražské burze otevírá po delší době v negativním teritoriu. Největší pokles si připisuje Český Telecom, který si pod silným prodejním tlakem ze zahraničí odepisuje 5,1% na cenu 242 Kč při zobchodovaném objemu 35 mil. Kč. Podle týdeníku EURO se podle zdroje blízkého privatizaci konsorium Deutsche Bank/TDC bude snažit o snížení privatizační ceny (1,82 miliard EUR, což je 54,8 miliard Kč za vládní 51% podíl, 334 Kč na akcii). Důvodem jsou výsledky druhé due diligence, konkrétně prý vliv liberalizace na výsledky společnosti a chybná rozhodnutí managementu, např. týkající se tarifů.

V červených číslech otevírá také Komerční banka, která si odepisuje 0,3% na cenu 1750 Kč při zobchodovaném objemu 49 mil. Kč. Na trhu je nicméně stále vidět zájem kupujících a pro dnešní den nepředpokládám výraznější propad. ČEZ zatím zůstává bez zájmu investorů a aktuálně mírně oslabuje o 0,7% na cenu 93,90 Kč při zobchodovaném objemu pouhých 2,2 mil. Kč.

Páteční závěr akciových trhů v USA stále ještě investory příliš nepotěšil - DJIA si připsal 0,6%, NASDAQ posílil o 0,4%. Evropské burzy otevírají nový týden v pozitivním teritoriu - DAX si připisuje 0,8%, DJ STOXX50 je v plusu 1,1%.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.05.2026
22:01Na rekord se už vyšplhal i DJIA; Cerebras při svém debutu +68 %  
15:45Vrací se protiinflační dluhopisy, stát si plánuje půjčit 20 miliard
14:00Strnad: Investoři CSG podhodnocují, pochybnosti o výrobních kapacitách jsou nesmysl
13:40První malý modulární reaktor v Česku může být v Moravskoslezském kraji, prohlásil Havlíček
12:24Karman: Příliš mnoho elektromobilů, příliš málo zákazníků. Evropské automobilky to může stát miliardy
12:20Unikátní korunové ETFko na světové akcie už zítra poprvé zamíří do Pravidelných investic. Co nabízí další dvě desítky nováčků?
11:54Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
11:31Trhům pomáhá vzhůru IPO Cerebrasu, výhled Cisca i naděje na dobré zprávy z Číny  
10:42ČEZ má za sebou silný start roku, klíčovým tématem zůstává restrukturalizace  
10:03UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003561904
9:38Japonská automobilka Honda vykázala první celoroční ztrátu za téměř 70 let
9:35Novým šéfem centrální banky USA bude Kevin Warsh, potvrdil ho Senát
9:14Největší letošní burzovní debut v USA: výrobce AI čipů Cerebras Systems získal 5,55 miliardy dolarů
8:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí 2026
8:44Rozbřesk: Vláda si otevírá dveře k dluhovému eldorádu
8:29Čína varovala ohledně Tchaj-wanu, Warsh potvrzen Senátem, Evropa otevře růstem  
7:29ČEZ zvyšuje celoroční výhled na krizi v Zálivu a růstu tržních cen. Zisk podpořil konec windfall daně
13.05.2026
22:00Americké akciové indexy dosahují historických maxim  
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m