Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Koruna posílila vůči euru, naopak oslabila proti dolaru

09.09.2002 9:07
Autor: 

V pátek pokračoval tlak na posílení české měny vůči euru, impulzem byly spekulace o přílivu zahraničního kapitálu na obnovu povodňových škod. Koruna hned po zahájení obchodování zpevnila z výchozí hodnoty 30,250 na 30,200. V průběhu dne se kurz EUR/CZK dotkl hladiny 30,100 a v závěru obchodování se pohyboval kolem 30,115. Na paritě USD/CZK se projevil vliv posílení dolaru proti euru na světových trzích a koruna následně oslabila proti dolaru z ranní úrovně 30,500 na 30,580, kde ji zastihl i závěr obchodování. Dnešní den přinese sérii údajů, které by mohly ovlivnit kurz EUR/CZK. Údaje o inflaci a nezaměstnanosti by zřejmě neměly přinést výrazné překvapení, budou však již obsahovat dopad povodní. Koruna se může přiblížit hranici 30,000, při dalším posílení však lze očekávat zásah centrální banky. Kurz EUR/CZK by se dnes měl pohybovat v rozpětí 30,050 – 30,250 a kurz USD/CZK by se měl udržet v intervalu 30,600 – 31,000.

Dnes ráno EUR/CZK zahájil na 30,060 a USD/CZK na 30,620. Celková stavební výroba v červenci meziročně reálně klesla o 1,3%, po vyloučení vlivu počtu pracovních dní se snížila o 3,8% Devizové rezervy České národní banky se v srpnu zvýšily o 88 mil.EUR a přiblížily se 22,1 mld.EUR.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.03.2026
11:52Nadšení vyprchalo a akcie klesají, přestože ropa zůstává pod stovkou  
11:01Zisk majitele obchodů s oděvy Zara byl loni rekordní, vzrostl o šest procent
10:37Oracle překvapil silnými výsledky, zvýšil výhled a akcie v pre-marketu rostou o 10 %  
10:22Rheinmetall hlásí rekordní tržby i zisk a letos čeká zdvojnásobení zakázek. Trh přesto výsledky zklamaly
10:04Nintendo má nový hit. Herní simulace života Pokémonů je horkým zbožím, akcie prudce rostou
8:52ČEZ zítra oznámí výsledky, IEA navrhuje rekordní uvolnění rezerv a Oracle pohání tržby z AI  
8:47Rozbřesk: Koruna se zasekla v okolí 24,40 EUR/CZK, americká únorová inflace ve stínu ropy
8:43Footshop a.s.: Vnitřní informace - Neauditované předbežné finanční výsledky za rok 2025 a guidance na rok 2026
7:49GEVORKYAN zrychluje růst díky novým projektům i akvizicím. Tržby a EBITDA přidávají dvouciferným tempem
6:07Kashkari: Inflace a trh práce jsou nyní ve svém vlivu na monetární politiku v rovnováze. Uvidí se, co udělá konflikt a ceny ropy
10.03.2026
21:05Wall Street při pokračující nejistotě kolem Íránu nenavázala na včerejší euforii  
17:53Komisař pro energetiku doporučil zemím EU snížit daně z energií
16:45Před sociálním inženýrstvím by měl dobře fungovat samotný základ
14:49Španělská dcera CSG je pro podezření ze zapojení v korupční kauze na černé listině agentury NATO
12:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS3006202306
12:25Euforie na trzích - TACO opět funguje. Co na to Írán?  
12:11Konflikt s Íránem může podle Trumpa brzy skončit. Hormuz ale zůstává uzavřený  
10:49Česká inflace je nízká kvůli energiím a potravinám, ale íránský konflikt situaci může změnit
9:28Skupina M2C hlásí stabilní obrat. Ziskovost stlačily posunuté akvizice a náročné ekonomické podmínky
9:15Dvě české zbrojovky v Amsterdamu? Colt CZ usiluje o duální listing

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - CPI, y/y