Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čra dnes zvládly neudělat jediný obchod, index PX-D posílil o 0,7%

Čra dnes zvládly neudělat jediný obchod, index PX-D posílil o 0,7%

27.08.2002 16:38
Autor: 

Po včerejším nezáživném obchodování se dnes zájem investorů o náš trh lehce zvýšil, i když většina obchodů probíhala v odpolední části obchodování. Největší zájem investorů se soustředil na Český Telecom, který si připsal 1,7% na závěrečnou cenu 286,75 Kč (při zobchodovaném objemu 93 mil. Kč. ). Na nákupní straně byl patrný zájem ze strany domácích a zahraničních investorů, na prodejní straně byl zájem především ze strany domácích investorů.

Významnější zpráva se týká Unipetrolu. Podle generálního ředitele Agrofertu A. Babiše nemůže vláda do konce roku vypovědět privatizační smlouvu a to dává prostor pro lobování Agrofertu, který chce změnu privatizačních podmínek - Agrofert chce, aby vláda souhlasila se vstupem PKN Orlen do privatizačního procesu a navíc požaduje zrušení podmínky, která zavazuje zachovávat stabilitu dodávek surovin z České rafinérské do Chemopetrolu po dobu osmi let. Ačkoliv je tato zpráva negativní, akcie Unipetrolu na toto nereagovala a titul zavíral nepatrným růstem o 0,7% se zobchodovaným objemem pouhých 600 tisíc Kč na ceně 34,20 Kč.

Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 308 mil. Kč. Index PX-D dnes posílil o 0,68% a zavíral na hodnotě 1195,6 bodu.

Evropské burzy se dnes po celý den pohybovaly v pozitivním teritoriu a po oznámení údajů o nových objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby (trh očekával růst o 1,2% proti zveřejněnému růstu o 8,7%) svůj růst dále zvýšily, ale další růst zchladilo reportování indexu spotřebitelské důvěry, která klesla na 93,5 bodu (trh očekával snížení na 97 bodů) a trhy opět klesly na dopolední úroveň - aktuálně DAX přidává 1,1%, DJ STOXX50 je v plusu 0,9%.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.06.2026
10:05SpaceX: rekordní IPO za 75 miliard dolarů po 135 dolarech za kus
9:36OECD snížila odhad letošního růstu světové ekonomiky, Česko má růst o 1,9 %
8:52Rozbřesk: ECB signalizačně zvýší úrokové sazby
8:47Trumpova cla znovu na scéně, IPO má SpaceX přinést 75 miliard dolarů, Evropa otevře poklesem  
6:03Hedgeové fondy nakupují akcie nejrychleji za půl roku. Přestávají být opatrné a navyšují riziko  
02.06.2026
22:02Wall Street opět útočila na rekordy. AI infrastruktura žene trh vzhůru, polovodiče dominují  
17:46Kofole stouply v prvním čtvrtletí tržby o 13,7 % a provozní zisk o více než 15 %
17:06Měnící se hyperziskovost hyperscalerů
15:12Akcie Hewlett Packard Enterprise vystřelily po výsledcích o 30 procent. Tržby žene nákupní horečka
13:50ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
13:25Zlato letos padá, přitom ještě nedávno připomínalo technologické akcie  
12:52Alphabet chce získat na další investice do AI až 80 miliard dolarů. Zapojí se i Berkshire Hathaway
11:47Nejrizikovější tech akcie letí vzhůru. Analytici radí: vyberte zisky  
11:36Inflace v eurozóně překonala tři procenta. ECB je pod tlakem zvýšit sazby  
11:17UniCredit už si zajistila v Commerzbank více než 30procentní podíl
11:08Florida jako první stát USA zažalovala OpenAI, firma podle žalobců tajila rizika
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 27 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách