Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hlavní evropské trhy se dnes dostávají na své čtyřapůlleté maximum

Hlavní evropské trhy se dnes dostávají na své čtyřapůlleté maximum

24.03.2006 17:38

Hlavní evropské trhy se dnes dostávají na své čtyřapůlleté maximum, když zprávy o nových akvizicích a sloučeních společností se pohybují kolem částky 32 miliard USD. Akcie Schering lehce ubírají mezidenní nárůst, stále však posilují o 1,6 %, když společnost potvrdila nabídku na nákup společnosti Bayer za 16,3 miliard EUR. Částka, kterou společnost Schering nabídla, tak předčila konkurenční nabídku od Merck, pohybující se na hodnotě 14,6 miliardy EUR. Akcie Bayer připisují 1,8 %. Akcie Alcatelu sílí o 2 % poté, co se spekuluje o možném spojení s Lucent Technologies.

V rámci celoevropského indexu DJ Stoxx 50 se dnes nejvíce dařilo akciím energetických společností, které celkově přidávají 2 %. Cena ropy pro dodávky na květen totiž roste na burze v New Yorku o 0,7 % na 64,33 USD. Akcie Royal Dutch si připisují 2,1 %, BP Plc roste o 2 %, Total SA sílí o 1,7 %.

Index DJ Stoxx 50 tak v závěru přidává 0,35 %, německý DAX sílí o 0,25 %, CAC 40 ve Francii roste o 0,45 %, britský FTSE 100 o 0,55 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.03.2026
17:15Mýtus nabídkové inflace?
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo
13:18Studie: Umělá inteligence změní trh práce, nejvíc ohrozí administrativu
12:44Šéfka Commerzbank chce zvýšit zisk a ukázat, že nabídku od UniCredit nepotřebuje
11:55Důvěra v německou ekonomiku se prudce propadla, rostoucí ceny komodit tlačí na energeticky náročné obory
11:36Evropské akcie se vydávají vzhůru, DAX ale brzdí špatná data  
10:20Objednávky za bilion dolarů a mnohem víc. Co všechno Huang na každoroční konferenci Nvidie odhalil?
9:08Německo zatím z fondu na investice látá především díry v rozpočtu, tvrdí výzkumníci z Ifo
8:54Rozbřesk: Porostou v eurozóně sazby? S ropou posiluje dolar
8:48Šéf Nvidie čeká do 2027 objednávky za bilion dolarů, Trump věří, že získá Kubu. Evropska zahájí poklesem  
6:09Wall Street stále věří americkým akciím. S&P 500 má podle ní prostor k dalšímu růstu  
16.03.2026
16:43PODCAST Týdenní výhled: Ropa dál roste, napětí neustupuje a do toho zasedají centrální banky  
15:57Historická zkušenost, na kterou nyní trhy moc nevěří
14:30Ropa nad sto dolary přepisuje evropský energetický sektor. Neste a Equinor táhnou, služby padají  
14:14Jak se Polsko z komunistické trosky stalo jednou z 20 největších ekonomik
13:39ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:10Nebius získal velkého zákazníka. Meta si za 27 miliard dolarů kupuje přístup k jeho AI infrastruktuře
12:30Ropa snížila tlak na akcie i dluhopisy, volatilita se snižuje  
11:03Ropa dál zdražuje, Trump vyzývá ostatní země k ochraně Hormuzského průlivu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW