Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco: V období 2007-2010 se zvýší regulované nájmy

Orco: V období 2007-2010 se zvýší regulované nájmy

15.03.2006 8:56

Včera parlament schválil zákon, který povede k nárůstu regulovaných nájmů. Zákon ještě musí podepsat prezident. Nájmy porostou v období 2007-2010 v průměru o 14,2 % ročně. Nejvyšší nárůst zaznamenají velká města jako Praha a Brno. Majitelé domů jsou i tak nespokojení, když tento nárůst stále nepokryje jejich náklady na údržbu domů. Tuto zprávu hodnotíme jako pozitivní pro Orco, když toto zvýšení alespoň částečně odstraní nerovnosti na trhu s nemovitostmi, a proto opakujeme naše doporučení Koupit.


Váš názor
 • Nástup sociální diskriminace ?
  20.03.2006 12:53

  Zdražení v Brně je nejvyšší, už vzhledem ke skutečnosti, že příjmy v Praze jsou podstatně vyšší a také nižší nezaměstnanost. Navíc, je lží, že Česko se v rámci EU dostává do skrumáže. S tržní cenou lze jít vstříc sokromým majitelům, ale ne státní správě - obecní byty by měly plnit roli sociální pomoci a zůstat regulované. Konečně, nájemník v obecním bytě nemá práva obyvatele družstevního bytu ap. Je to cesta do pekel, jak se ukázalo i na západě. Navíc vládnoucí garnitura ukázala, o co jim jde a na koho si musíme dát pozor ve volbách. Kdo garantuje a negarantuje regulované nájemné. Almužny si nechte "lidovci" apod.!
  Občan
  • nezlob se
   20.03.2006 13:58

   ale ty nejsi obcan ty si socka, obcan se o svoje bwdleni postara a nespoleha na stat coz jsou penize vybrane jen od dalsich obcanu formou vsech moznych danich
   pepik
 • A jak jste k tomuto moudru došli ?
  15.03.2006 9:26

  Můžete mi prosím vysvětlit, jak by mohlo zvýšení reg. nájmů znamenat pozitivní dopad na Orco? Ono Orco vlastní domy s regulovaným nájemným? Tento krok by měl vést k postupnému uzavření mezery mezi regulovaným a tržním nájemným s tím, že první jmenované poroste a druhé jmenované bude postupně klesat. To nepochybně vytvoří alternativu ke koupi vlastního bydlení a nejspíše povede k určitému poklesu cen nové rezidenční výstavby. Orco jako developer v tomto segmentu jistě nebude ušetřen - kde je tedy to pozitivum ? Díky za vysvětlení.
  Dreamer...
  • ach bože
   15.03.2006 10:12

   Nikde, ten autor Keller si prostě jen tak uprdnul prodlouženou míchou.
   novy
  • To je přece jednoduché
   15.03.2006 10:11

   Ta deregulace bude totiž tak pomalá, že to pozici Orca nijak nezmění... Deregulace pochopitelně zvýší zájem o vlastní bydlení... Tržní nájemné ale zas tak moc nepoklesne (přece jen je tržní a deregulace se týká jen zlomku nemovitostí u nás)... Výsledek může být +-nula...
   QEntity
   • To je přece jednoduché...
    15.03.2006 12:17

    +- nula....takže zase jeden propagační článek, aby se zaplnila stránka :o)
    Dreamer
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:00Čína - HDP, q/q
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y