Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Většina pražských blue-chips během dopoledne dosáhla svého denního maxima

Většina pražských blue-chips během dopoledne dosáhla svého denního maxima

27.02.2006 15:34
Autor: Viktor Reischig, Patria Finance

Většina pražských blue-chips během dopoledne dosáhla svého denního maxima a v tuto chvíli spíše vyklesává. Dochází tak k vybírání zisků, aktivita investorů i přes dobrý objem zůstává pozadu. Největší objem zaznamenává ČEZ, jeho akcie po ránu vyletěly vysoko nad hranici 860 Kč, nyní však zmíněná korekce posílá jejich cenu na tuto úroveň.

Velmi dobře se obchoduje Zentiva +1,5 %, zveřejněné hospodářské výsledky za loňský rok, které dopadly v souladu s očekáváním většiny analytiků inspirují některé investory k dlouhým pozicím. Titul od začátku zaostává jednak za regionálními konkurenty, a jednak za ostatními blue-chips pražské burzy. Akcie Českého Telecomu se dostaly opět pod prodejní tlak zahraničních prodejců. Ty ho drží bezpečně pod hladinou 540 Kč/akcii. Za zmínku stojí již jen Komerční banka, která se prozatím otrkává lehce nad psychologickou hranicí 3 500, technicky by se titul mohl v nejbližší době posunout směrem nahoru.

Celkový objem zobchodovaných akcií v tuto chvíli dosáhl téměř 2,6 mld. Kč, PX-50 +0,7 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.02.2026
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?
15:59Johnsonová: Bilionové IPO SpaceX? Vysoká valuace naznačuje extrémní očekávání
14:40Trh to špatně vyhodnotil, říká Huang k výprodeji softwarových akcií
13:50Puma za loňský rok vykázala ztrátu 357 milionů eur, zrušila dividendu
13:21Roubini: Nové technologie budou výrazně zvyšovat růst. Ale Warsh se mýlí, protože sazby to táhne nahoru, ne dolů
12:29Britský Rolls Royce plánuje obří program odkupu akcií, akcie vyskočily o 8 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Acerinox SA (12/25 Q4)
Frontline PLC (12/25 Q4, Bef-mkt)
6:30Holcim AG (12/25 Q4)
7:00BASF SE (12/25 Q4)