Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Hlavní evropské trhy se během dne přelily spíše do záporných čísel, ztráty jsou však marginální

    Hlavní evropské trhy se během dne přelily spíše do záporných čísel, ztráty jsou však marginální

    14.02.2006 17:39

    Evropské trhy se již během dopoledne přelily do záporných čísel, kde setrvávají i krátce před závěrem dnešní seance. Směrem dolů směřují zejména akcie společností z energetického sektoru (-1,6 %), když cena ropy klesá pod 61 USD za barel. Z pohledu jednotlivých titulů zaznamenávají největší ztráty společnosti jako jsou Total SA (-1,70 %), nebo norský Statoil (-2,95 %). Vybírání zisků po včerejším nárůstu zaznamenávají i automobilky (-1,45 %), DaimlerChrysler klesá o 0,88 %, Volkswagen ukrajuje 1%.

    Mírně dnes posilovaly naopak technologie (+0,7 %) a telekomunikace (+0,5 %), když posledně zmiňovanému sektoru po celý den pomáhají akcie France Telecom, které posilují o 3,3 % na 19,2 EUR. Děje se tak poté, co společnost dnes oznámila nárůst zisku v druhém pololetí o 19 % na částku 2,35 miliardy EUR a předčila tak významně průměrné odhady analytiků společnosti Bloomberg, pohybující se kolem částky 1,79 miliardy EUR. Deutsche Telekom přidává 1,5 %, finský výrobce mobilních telefonů Nokia OYJ je v rámci evropské padesátky na druhém místě, když akcie rostou o 2,4 %.

    Celoevropský index DJ Stoxx 50 tak v tuto chvíli ubírá marginálních 0,05 %, stejně jako index DAX v Německu a FTSE 100 index v Británii, francouzský CAC 40 se díky France Telecom pohybuje o 0,15 % výše.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    20.08.2026
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos
    10:31Opět „nejstarší chyba v monetární politice“?
    9:35Celkový veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 40 bilionů dolarů
    8:54Rozbřesk: Když je všechno priorita. Státní rozpočet pro rok 2027
    8:51Fed zůstává jestřábí, Trump tlačí na Írán a trhy sledují dluh USA i návrat bitcoinu  
    6:04Morgan Stanley: Drobní investoři dokázali správně odhadovat dopady QE, neměli by ale časovat trh
    19.08.2026
    22:02Pozitivní náladu na trhu podtrhují akcie Moderny a Marvell Technology  
    18:21AI dál sama sobě dláždí kapitálovou cestu a „bezvýznamné“ 2 biliony dolarů
    16:45Traders Talk: Tento trh není pro slabé povahy. Příležitosti se ale najít dají
    16:12Home Depot trápí drahé hypotéky. Klarna po výsledcích odepsala 20 %
    15:35Tradiční král carry trade v ohrožení? Investoři čím dál častěji mění japonský jen za švýcarský frank
    13:59ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    13:49Akcie Moderny letí vzhůru o 100 % díky úspěchu u personalizované vakcíny proti rakovině
    12:25Akcie čínského výrobce humanoidů Unitree vystřelily při svém debutu o 460 procent
    11:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Pololetní finanční zpráva za rok 2026
    11:46Česko má druhou nejnižší inflaci v EU

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data