Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie ČEZ odevzdávají zisky, zlomovou úrovní by se mělo stát 800 Kč

Akcie ČEZ odevzdávají zisky, zlomovou úrovní by se mělo stát 800 Kč

09.02.2006 13:39

Navzdory pozitivnímu vývoji na zahraničních trzích se pražská burza během dosavadního čtvrtečního obchodování ubírá vlastní cestou a slábne. Index PX-D se ztrácí 0,6 % na hodnotu 3881 bodů, ovlivněn především relativně silným výbíráním zisků u akcií ČEZ. Ty propadají o 1,8 % na 800 Kč, přičemž nejníže se obchodovalo dokonce na 794 Kč. Agresivní vybírání zisků je spíše výsledkem tržní psychologie než konkrétních fundamentálních zpráv. Zdá se, že včerejší pokles pod 820 Kč navodil pochybnosti investorů o setrvání krátkodobého pozitivního momenta titulu a ti pak přistupují k realizaci zisků. Z krátkodobého pohledu optimisty zůstaneme, pokud kurs dále nebude korigovat pod psychologickou úroveň 800 Kč. Obchodní aktivitu u akcií ČEZ lze hodnotit jako nadprůměrnou, neboť trhem prošlo již více než 2,8 mil. ks.

Ostatní tituly výjma Zentivy zůstávají více méně v ústraní. Zentiva se těší oboustrannému zájmu, přičemž na jedné straně kupci se inspirují dnešním euforickým vývojem maďarských farmaceutických titulů (Egis +9,4 %, Richter +1,4 %) a na druhé straně prodejci využívají vysokou likviditu trhu k redukování pozic. Akcie Zentivy zrána zpevnily až na 1190 Kč, avšak aktuálně nachází rovnováhu na 1170 Kč.


Váš názor
  • NO KONEČNĚ
    09.02.2006 14:16

    už to bylo potřeba,doufám,že to klesne na odpovídající hladinu,tak na 600
    pozorovatel
Aktuální komentáře
16.04.2026
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m