Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Česká koruna během čtvrtka rozšířila své ztráty

Česká koruna během čtvrtka rozšířila své ztráty

03.02.2006 9:39
Autor: 

Hned po ránu prorazila rezistenci na 28,46 a zarazila se až o 28,55 EUR/CZK, kde nakonec v úzkém pásu vydržela až do konce obchodování. Horší náladu na trhy přinesla kombinace více faktorů. S oslabením eura v minulých dnech docházelo k odlivu dolarových investorů. Vedlo toho se včera nedařilo ani polskému zlotému a podle neověřených informací elektrárenský podnik ČEZ na trzích shání eura pro své zahraniční investice. V neposlední řadě si koruna také po silných ziscích z předchozího týdne potřebuje vybrat oddechový čas, a to speciálně po té, co ve středu nesebrala dost síly na opětovné proražení 28,30 EUR/CZK.

Dnešní den nás čeká po ránu obchodní bilance za prosinec, která díky sezóně spadne do očekávaného deficitu. Negativním signálem by ale měl být až schodek překračující -10 mld CZK. Důležitější událostí bude záznam z jednání bankovní rady, ukazující na sílu odhodlání centrálních bankéřů bojovat se silnou korunou snižováním sazeb. Pokud záznam ukáže, že varianta snížení sazeb nacházela v debatách (popřípadě v hlasování) širší podporu, může koruna zareagovat negativně. Jednoznačným pozitivním impulsem by pro dnešek měla být politická scéna v Polsku, která by měla hrát ve prospěch regionu. Celkově vzato bude koruna dnes v dopoledním obchodování zvažovat směr pohybu. V případě, že negativně nepřekvapí záznam z jednání bankovní rady ani obchodní bilance, bariéra odporu na 28,55 EUR/CZK by měla vydržet a koruna by se od ní měla odrazit. V opačném případě se koruna dočasně může propadnout až k 28,68 EUR/CZK.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.11.2025
17:19Akciový „zákon“ 7 % drží od roku 1870
16:22Buffett si po svém odchodu zatím ponechá akcie třídy A a zrychlí v charitě
14:43Opční trhy věští těmto firmám silnou reakci na výsledky. Mezi nimi je Walt Disney i Applied Materials
14:06Tržby Nebiusu vyskočily o 355 procent, firma plánuje agresivní růst
12:37Braňo Soták: Rocket Lab zapsal rekordy na marži i počtu letů, pozornost se upírá k Neutronu  
12:02Meziroční inflace v říjnu zrychlila, zdražily zejména potraviny
11:20CoreWeave zhoršila kvůli zpoždění v dodávkách výhled tržeb. Akcie klesají o osm procent
11:09Analytik k výsledkům ČEZ: Slabší výroba, silná distribuce a upravený výhled zisku  
10:31Konec shutdownu je blíž, ale znovu se vynořují obchodní spory  
10:12SoftBank se za téměř šest miliard dolarů zbavila celého podílu v Nvidii
9:58Americký shutdown spěje ke konci, čeká se na Sněmovnu
9:22Konkurenceschopnost německého průmyslu je rekordně nízká, myslí si tamní firmy
8:55ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I.-III. čtvrtletí 2025
8:53ČEZ vydal výsledky, americký shutdown dále spěje ke konci a Warren Buffett se loučí  
8:46Rozbřesk: Uzavírka americké vlády končí, dolar reaguje minimálně
7:23ČEZ ubral z celoročního výhledu pro čistý zisk
6:47FX Strategie: Rychlé otevření amerických úřadů paradoxně nemusí dolaru pomoct  
10.11.2025
22:01Trhům pomáhá blížící se konec shutdownu  
17:11Přehnaný akciocentrismus
17:00PODCAST Týdenní výhled: Konec shutdownu na dohled, výsledky AI lídrů i raket  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00DE - Index očekávání ZEW