Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ opět nad 800 Kč, Unipetrol se také rychle zabydlel nad 300… pražská burza však jen jako divák sledovala strmý růst v zahraničí

ČEZ opět nad 800 Kč, Unipetrol se také rychle zabydlel nad 300… pražská burza však jen jako divák sledovala strmý růst v zahraničí

27.01.2006 18:08
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Západoevropské trhy dnes opět přilákaly většinu investorů a svět ovládla ocel. Ano, ocelářský sektor prochází největší konsolidací za poslední období. Návrh převzetí společnosti Arcelor ze strany Mittal Steel rozhýbal investory a ti se vrhli na trh a kupovali vše co jim přišlo pod ruku. Pražská burza již tolik štěstí neměla a nebýt návratu ČEZu nad 800 Kč a ustálení se Unipetrolu na 300 Kč nebyla ničím atraktivní. S výjimkou Erste Bank, která na trh uvedla nově emitované akcie. Jejich cena v průběhu dne oscilovala okolo 1 280 až 1 290 Kč. Akcie „staré“ Erste Bank se naopak usadily na úrovni okolo 1 300 Kč.

Podobně jako na pražské burze, tak i na polském trhu dnes chyběli kupci a prodávaly se akcie Grupa Lotos a TPSA. Nejvýše opět dosáhly akcie KGHM, jejichž cena rostla až na 85 PLN, ale zde přeci jen zvítězilo zdravé vybírání zisků. Naproti tomu se investoři po včerejším výprodeji vraceli do Maďarska, které, vyjádřeno indexem BUX, rostlo o 2,57 %.

Oficiální kurzovní lístek se závěrečnými hodnotami. Uživatelé www.patria.cz si mohou zdarma registrovat jeho zasílání e-mailem:


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.03.2026
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  
12:38OECD snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, zlepšila výhled pro USA
12:31Investice do AI vyvažují ekonomické dopady války, ale představují i riziko
11:26Po růstu se dnes trhy opět zhouply níž, Írán tlumí nadšení  
10:26Írán chce zpoplatnit cestu Hormuzským průlivem
10:23ČEZ, a.s.: Novým členem představenstva zvolen Ondřej Landa
9:54ČNB podle Michla nesmí podcenit dopady války v Íránu, má být připravena zvýšit sazby
9:53Nová cílová cena ČEZ: Restrukturalizace jako katalyzátor výnosu pro akcionáře?  
9:18KARO Leather loni zvýšila tržby o 23 procent, letos začne se zpětným odkupem akcií
8:56Rozbřesk: ECB je připravena zvýšit úrokové sazby
8:50Silná čísla CSG kontrastují s globální nejistotou. Futures jsou opět v červeném  
8:43J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q4 2025
8:36CSG si zapsala silný závěr roku i rekordní množství nevyřízených objednávek
6:05Ústup dolaru, repatriace zlata z USA a stablecoiny v mezinárodním rezervním systému
25.03.2026
21:18Wall Street rostla: Úleva na ropě a geopolitice hnala akcie vzhůru  
17:14Monetární středověk, fiskální doba kamenná?
15:30Nový technologický hit: simulace lidského chování?
14:05Evropské technologické firmy s valuací 1,4 bilionu dolarů skončily v zahraničí, upozorňuje studie
12:47Evropská energetika má stále prostor růst. Morgan Stanley zvyšuje doporučení  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Porsche Automobil Holding SE (12/25 Q4, Bef-mkt)
13:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.