Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Unipetrol dnes jediným oslabujícím titulem ve SPADu - zavíral poklesem o více než 4%

Unipetrol dnes jediným oslabujícím titulem ve SPADu - zavíral poklesem o více než 4%

04.03.2002 16:50
Autor: 

Evropské akciové trhy dnes dostaly díky pátečnímu prudkému vzestupu trhů v USA impuls k růstu. Celý den se evropské burzy držely výrazně v plusu a jejich růst se po dnešním optimistickém zahájení obchodování v USA dále prohlubuje - DAX aktuálně přidává 2,7%, FTSE EUROTOP100 je v plusu 1,8% a DJ STOXX50 posiluje o 1,7%.

Na pražské burze dnes zavládl rovněž optimismus. Poptávka byla tažena především ze strany domácích investorů. Jediným titulem, který dnes propadl, byl Unipetrol. Ten zavíral poklesem o 4,3% na cenu 30,04 Kč při zobchodovaném objemu 11 mil. Kč. Na trhu neprošel obchod pod úroveň 30 Kč. Nejbouřlivějším obchodováním dnes prošla KB, kde domácí poptávka v průběhu dopoledne vytáhla cenu až na úroveň 1417 Kč. Poté došlo k propadu a KB se obchodovala za cenu 1392 Kč. KB zavírala na ceně 1397,50 Kč při zobchodovaném objemu 503 mil. Kč. Titul se veze na optimistické vlně (podobně jako ČS), ale pro nejbližší dny bychom nákup tohoto tituly nedoporučovali. Český Telecom je dnes druhým nejobchodovanějším titulem, když se na trhu zobchodovaly akcie v hodnotě 303 mil. Kč a titul zavíral na ceně 320,50 Kč. Dnešní LN zveřejnily, že dalším zájemcem o privatizaci státního podílu + podílu společnosti TelSource je Deutsche Bank a její nabídka za 78% podíl je 3 mld. USD (což implikuje cenu 435 Kč/akcii). Naproti tomu dnešní Prague Business Journal (PBJ) uvádí podle zdroje blízkého privatizaci, že zájemci o 50% podíl zaplatí max. 50 mld. Kč (305 Kč/akcii). ČEZ se dnes obchodoval jen velmi zřídka a zavíral na ceně 74,40 Kč při zobchodovaném objemu pouhých 43,6 mil. Kč. ČEZ dnes zveřejnil konsolidované výsledky podle IAS - zisk za rok 2001 je 9,3 mld. Kč (trh očekával 10,4 mld. Kč) a zveřejnil návrh na vyplacení dividendy ve výši 2,5-3 Kč/akcii. Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 1,09 mld. Kč. Index PX-D posílil o 1,24% a zavíral na hodnotě 1128,9 bodu.

Bohumil Pavlica

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.04.2026
22:03Wall Street pod tlakem: technologie brzdí trh, pochybnosti k AI sílí  
17:19Jaký dopad by mohla mít umělá inteligence na dolar?
15:34OpenAI nesplnila dílčí cíle a stáhla dolů akcie svých partnerů
15:14Preview KB: Očekáváme pokles čistého zisku o 5,7 procenta  
15:09Spojené arabské emiráty opouštějí OPEC
14:43Coca-Cola ve čtvrtletí zvýšila zisk o 18 procent, zlepšila i výhled na celý rok
14:00Spotify zklamala výhledem zisku, akcie míří dolů až o 12 procent
13:42General Motors zvýšil zisk a zlepšil výhled, pomáhá silná poptávka v USA
13:40TOMA, a.s.: Konsolidovaná výroční finanční zpráva společnosti TOMA, a.s. za rok 2025
13:30TESLA KARLÍN, a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
12:16Bloomberg: Změny klimatu a extrémní počasí zdražují potraviny i pojištění
11:58Evropské akcie stoupají i přes zdražující ropu a lehce nervózní techy  
11:26KKCG Financing a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:24Komentář analytika: Výsledky i dividenda Philip Morris ČR zaostaly za očekáváními, oporou pro akcie může být výroba ZYN v Kutné Hoře  
11:15BP více než zdvojnásobila čtvrtletní zisk
11:03KKCG Real Estate Financing a.s. : Zveřejnění výroční zprávy za rok 2025
11:02NET4GAS, s.r.o.: Konsolidovaná výroční zpráva za rok 2025
9:15Rozbřesk: Jay Powell může teoreticky zůstat ve vedení Fedu až do ledna 2028
8:50ČEZ, a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
8:48Evropa mírně pozitivní, výsledky zveřejnily BP a Philip Morris ČR  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board