Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

ČRA korigují růst z posledních dnů a dnes oslabují o 3,7%

22.11.2001 14:32
Autor: 

Dnes se neobchoduje na akciových trzích v USA (Thanksgiving day) a z toho důvodu je aktivita na evropských trzích slabší. Většina evropských trhů se vydává směrem vzhůru - výjimku tvoří středoevropské burzy, když maďarský BUX a polský WIG nepatrně oslabují o 0,3%. DAX aktuálně přidává 0,8%, DJ STOXX50 posiluje o 1%.

Obchodování na pražské burze bylo dnes ve znamení růstu, když jednoznačně největší zisk si připisují akcie Unipetrolu, který dnes posílil o 4,9% na závěrečnou cenu 57,40 Kč. Dalším titulem s výrazným nárůstem je Český Telecom, který díky domácí poptávce posílil o 3,6% na závěrečnou cenu 336,60 Kč při zobchodovaném objemu 182,5 mil. Kč. Český Telecom dnes atakoval hranici 340 Kč, ale zde se projevila silná rezistence a prodejní objednávky především zahraničních investorů stlačily cenu mírně dolů. Opačným směrem se dnes vydaly akcie ČRA, které se dostávají na začátek korekce a dnes díky zahraničním prodejním příkazům oslabují o 3,7% na závěrečnou cenu 407,50 Kč. Výraznějšímu pádu můžou zabránit rostoucí světové trhy, nicméně pro nejbližší dny očekáváme spíše pokles.

Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 582,2 mil. Kč. Index PX-D dnes posílil o 1,66% a zavíral na hodnotě 1072,8 bodu.

(Bohumil Pavlica)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.11.2025
17:11Goldman Sachs nově čeká, že akcie v následujících 10 letech vynesou 7,7 procenta ročně
15:35J&J koupí vývojáře léků na rakovinu Halda Therapeutics za 3,05 miliardy dolarů
15:08Rozmach AI vyvolává nedostatek levných paměťových čipů
13:01Evropská komise zlepšila odhad růstu české i unijní ekonomiky
10:27EPH a TotalEnergies zakládají společný podnik za 10,6 miliardy eur
9:07Japonská ekonomika klesla poprvé za šest čtvrtletí. Tokio připravuje stimulační balíček
8:51Apple chystá éru po Cookovi, Google investuje miliardy do datových center a Labubu hype slábne  
6:09Wells Fargo věří Caterpillaru. Vidí u něj silný potenciál díky AI jako motor růstu
16.11.2025
15:00The Economist: Honba za superinteligencí a svět změněný AI, za kterou nikdo neplatí
10:19Víkendář: Čím se liší lepší a horší centrální banky?
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data