Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Český Telecom dnes tahounem pražské burzy - index PX-D posiluje o 0,7%

06.11.2001 17:10
Autor: 

Evropské trhy zahájily dnešní obchodování růstem, který vydržel téměř do otevření akciových trhů v USA. Trhy dnes netrpělivě čekají na zveřejnění rozhodnutí FEDu o nastavení úrokových sazeb v USA. Všeobecně se očekává snížení klíčových úrokových sazeb o 50 bps. Vzhledem k tomu, že toto snížení očekává většina brokerů a je to již víceméně započítáno v kurzu akcií, můžeme očekávat maximálně negativní reakci v případě, že by snížení bylo menší nebo vůbec žádné. Aktuálně většina evropských trhů nepatrně posiluje, akciové trhy v USA se vyvíjejí nejednotně - DJIA oslabuje o 0,3%, NASDAQ posiluje o 0,3%.

Pražská burza zahájila dopoledne za minimální aktivity investorů, když největší zájem byl o akcie Českého Telecomu, který dnes zavíral výše o 2,45% na závěrečné ceně 313 Kč. Český Telecom byl dnes nejobchodovanějším titulem, když se zobchodovaly akcie v hodnotě 186,5 mil. Kč. Obchodování ovlivnila také zpráva, kterou dnes zveřejnila agentura Dow Jones Newswires, podle které náměstek ministra financí T. Potměšil vyjádřil názor, že cena, za kterou by měl Český Telecom zaplatit za 49% podíl v Eurotelu, by se mohla pohybovat kolem 1mld. (původně 1,475mld. USD). Zájem investorů se dnes také soustředil na akcie KB, která zavírala na ceně 957,10 Kč při zobchodovaném objemu 117,8 mil. Kč. Většina obchodů s KB se dnes uskutečnila bez povinnosti.

Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 435 mil. Kč. Index PX-D posílil o 0,7% a zavíral na hodnotě 1002 bodů.

(Bohumil Pavlica)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
12:04Investiční výhled na druhé pololetí: Shrnutí  
11:02Míra nezaměstnanosti v červnu stagnovala
10:51PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
10:23Akcie znovu rostou, zatímco dluhopisy tlumí optimismus  
10:19Nezaměstnanost v ČR v červnu stagnovala na 4,8 procenta, přibylo volných míst
9:48Průmyslová výroba v Česku v květnu zrychlila meziroční růst na dvě procenta
8:55Rozbřesk: Potvrdí průmysl zlepšenou kondici ekonomiky?
8:48Kofola zachrání Bílinskou kyselku i Zaječickou hořkou. Uspěla ve výběrovém řízení o tradiční minerálky
8:44Akcie míří vzhůru i přes napětí s Íránem. SK Hynix přitahuje velký zájem a Kofola kupuje tradiční minerálky  
6:40Sohn: Google může být ke koupi, kvalita nyní jen zabírá místo v portfoliu
08.07.2026
22:01Akcie oslabily kvůli novému napětí mezi USA a Íránem, ropa prudce zdražila  
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m