Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

ČSOB: V Konsolidační bance skončí aktiva IPB v účetní hodnotě kolem 100 miliard

29.5.2001 15:30
Autor: 

(Následuje úplný text tiskové zprávy ČSOB)
Aktiva řádově za 100 miliard korun z bilance bývalé IPB skončí v Konsolidační bance, 200 miliard zůstane v ČSOB a z toho asi polovina bude podléhat zvláštnímu režimu správy, na němž se bude určitým způsobem Konsolidační banka spolupodílet. Převáděna do KoB bude největší část tzv. "černých" (málo bonitních) aktiv IPB, především ztrátové úvěry včetně příslušného zajištění (například nemovitostmi, cennými papíry, pohledávkami atd.). Jde o pohledávky za necelými 800 klienty IPB, jež jsou vedeny na zhruba 1 700 účtech.

ČSOB a KoB finalizují přípravu Restrukturalizačního plánu, který předpokládá státní záruka poskytnutá ČSOB po prodeji Podniku IPB. K podpisu oběma stranami by Plán mohl být připraven do 2 až 3 týdnů.

Součástí Restrukturalizačního plánu bude soupis tzv. "černých aktiv" IPB. Tato aktiva jsou připravena k převodu za čistou účetní hodnotu podle účetních knih IPB. Jejich detailní specifikace je v těchto dnech předmětem jednání expertů ČSOB a KoB. "Každá z obou stran má nepochybně své priority, své důrazy, svoje časování a ty se mohou značně rozcházet. ČSOB přišla v tomto ohledu s návrhy, nikoliv s ultimáty. Jsme blízko cíle, ale nepadlo zatím žádné konečné číslo. Na definitivní soudy je pro všechny brzy, říká Milan Tománek, ředitel externí komunikace ČSOB.

Ještě v červnu by měl proběhnout první zkušební hromadný převod "černých" aktiv bývalé IPB z ČSOB do Konsolidační banky. Dosud se do KoB převáděla po jednotlivých pohledávkách, resp. klientech. Tato varianta je však pomalá, a proto proběhne pilotní hromadný převod. V něm se uvažuje s převodem zhruba 190 účtů. V několika tranších pak budou následovat další převody. S ohledem na náročnost celé operace je nutno předpokládat, že převod všech černých aktiv bude zcela dokončen až za několik měsíců.

Do té doby tato aktiva formálně náleží ČSOB. ČSOB je proto spravuje s vynaložením náležité odborné péče. To je samozřejmostí nejen z pohledu vnitřních standardů ČSOB, ale také vzhledem ke smluvnímu závazku vůči MF ČR.

Milan Tománek
výkonný ředitel
Řízení komunikace skupiny ČSOB

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data