Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Dow Jones si včera připsal téměř 2%

27.02.2001 9:20
Autor: 

Americké akciové trhy hned na začátku týdne zamířily vzhůru. Po prohlášení bývalého člena amerického FEDu W. Angella, že existuje velká pravděpodobnost dalšího snížení úrokových sazeb, se trhy pohybují v pozitivním teritoriu. Index NYSE Dow Jones si včera připsal 1,92% a ukončil na hodnotě 10 642,53 bodů. Jedním z nejaktivnějších titulů byly akcie Texas Instruments, které po zveřejnění obav o zisky v příštím čtvrtletí poklesly o 3,32% na cenu $29,15. Dalším titulem, který snížil očekávání na následující období (díky turecké krizi), byla společnost Procter & Gamble; cena jejich akcií klesla o 5,22% na cenu $71,11.

Technologický index NASDAQ Composite ukončil s nárůstem 2,03% na hodnotě 2 308,5 bodů. Investoři projevili zájem o akcie softwarového producenta Microsoft, který si připsal 4,96% na cenu $59,56. Naopak směrem dolů zamířily akcie Cisco Systems (-3,47%) se závěrečnou cenou $26,06 a akcie Intel klesly o 1,46% na $29,5.

Evropské trhy dnes otevřely mírně pozitivně. Pan-evropský index DJ STOXX 50 se pohybuje s nárůstem 0,6% na hodnotě 4 144 bodů. Zájem je o akcie výrobců telekomunikačního vybavení. Ve svém růstu pokračuje Nokia (+4,53%) a akcie společnosti Marconi (+2,64%). Včerejší ztrátu koriguje I skupina HSBC, když cena jejich akcií vzrostla o 2,7%. Milan Chmelař


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.06.2026
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu
8:56USA a Írán hlásí pokrok, Starmer pod tlakem a ČNB chce zůstat flexibilní  
8:53Rozbřesk: Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
6:02MakroMixér: Wichterle sází na vodu, Ameriku i českou značku. „Bez vývoje skončíte jako subdodavatel“
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data