Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Uživatelé stránek Patria.cz utratí za dárky minimálně 11 800 Kč - trojnásobek všeobecného průměru

23.12.2003 15:48
Autor: 

Uživatelé stránek Patria.cz hodlají za vánoční dárky utratit v průměru minimálně 11 841 korun, vyplývá to z ankety, které se v průběhu týdne od 8. do 15. prosince dobrovolně účastnilo 233 respondentů. Jde o poměrně vysokou částku především ve srovnání s posledním průzkumem TNS Factum, který konstatoval, že dospělý Čech letos utratí za dárky 4 772 Kč, tedy zhruba stejně jako loni.

Skutečná průměrná míra vánočních nákupů uživatelů Patria.cz ale bude pravděpodobně ještě vyšší, neboť při výpočtu průměru jsme započítali u 21 odpovědí "více než 50 tisíc" právě jen 50 tisíc korun, přičemž respondent mohl mít na mysli číslo řádově vyšší.

Nejpočetnější skupinou se stali ti, kteří za vánoční dárky utratí 1 až 5 tisíc korun (35 %), ve vyšších výdajových kategoriích byla potom situace překvapivě vyrovnaná, na druhou stranu 17 procent hlasujících dárky buď nekupuje, nebo koupí jen maličkosti do tisíce korun.

Podle TNS Factum je letos nejoblíbenějším dárkem oblečení (57,5 %), dále drogerie (50,5 %), parfémy (45,8 %), knihy (45,6 %), hračky (41,5 %) a CD nebo DVD (30,5 %). Ženy za dárky v průměru utratí 5 317 Kč, muži jen 4 189 Kč.

Děkujeme všem čtenářům za jejich hlasy. Téma nové ankety zní "Jaký vliv má americká zahraniční politika na globální akciové trhy? Diskusi k aktuálnímu tématu naleznete ZDE.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.03.2026
8:53Údery na Írán: Potvrzena smrt Chameneího, doprava v Hormuzském průlivu stojí. Ropa za sto dolarů?
8:49Víkendář: Bitcoin je už jen pro staré?
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data