Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    Fórum: Bitva o reformu veřejných financí začíná

    22.07.2003 10:45
    Autor: 

    Dnes ve 14:00 hod. bude v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR zahájeno jednání, na jehož programu bude reforma veřejných financí. Předpokládá se, že poslanci propustí tuto reformu prvním čtením a skutečná bitva se strhne až v září, kdy se bude jednat a hlasovat o detailech tuctu reformních zákonů.

    Tady si již vláda rozhodně nemůže být jistá, neboť kritické hlasy k reformě se ozývají nejen z řady stran opozice ale i ČSSD. Navíc, koalice disponuje v parlamentu jen těsnou většinou 101 hlasů a bude tak záležet na každém z nich.

    Vláda spojila svou další existenci právě s reformou veřejných financí, a tak investoři netrpělivě očekávají, jak se zářijové drama vyvine. Právě nejistota, zda bude reforma veřejných financí schválena či ne a jaký bude další osud vlády, se promítá kromě jiných faktorů do vývoje kurzu koruny. Ta jen od začátku července ztratila více než 2% a oslabila na úroveň 32,25 CZK/EUR.

    Jaký vývoj očekáváte ve sněmovně? Věříte, že reforma veřejných financí projde, když ani sama ČSSD není jednotná?

    Svůj názor můžete sdělit ve fóru)

    Na stránkách Patria.cz současně probíhá anketa, kde můžete hlasovat o tom, jaký vývoj v souvislosti s reformou veřejných financí očekáváte. Můžete si tak zatipovat, zda reforma projde či ne a jak "dopadne" současná vláda. Hlasovat můžete ZDE)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    03.08.2026
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Maloobchodní tržby, m/m
    9:30CZ - PMI v průmyslu
    16:00USA - Index ISM v průmyslu