Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Koruna se přiblížila k 31,50 Kč/EUR, další posílení závislé především na pokroku v Bagdádu

    Koruna se přiblížila k 31,50 Kč/EUR, další posílení závislé především na pokroku v Bagdádu

    07.04.2003 17:10
    Autor: 

    Koruna odpoledne posílila o dalších několik haléřů na 31,55 Kč/EUR vs. dopoledne a vydala se k 31,50 korunám za euro. S blížícím se koncem aktivního obchodování potom česká měna korigovala na 31,62 Kč za euro, je tedy stále o více než deset haléřů silnější než včera a kurz k euru se pohybuje na úrovni z poloviny března.

    Nedočkali jsme se dnes žádné nečekané domácí zprávy, a tak koruna pokračuje v korelaci s pohybem eurodolarového kurzu. Fundamentální data by měla zítra potvrdit neinflační prostředí v ČR, doufáme v pokles březnové nezaměstnanosti na 10,0%. Možná větší vliv než inflace a nezaměstnanost bude mít na korunu zveřejnění záznamu z jednání bankovní rady ze dne 27. března, kdy ČNB ponechala úrokové sazby beze změny. Zajímavý bude především poměr hlasování o sazbách.

    Stejně jako minulý týden koruna oslabovala a překročila psychologickou úroveň 32,00 Kč/EUR, stojí nyní před posilující českou měnou kurz 31,50 Kč za euro. Jeho pokoření závisí především na vývoji v Iráku, nikoliv na domácích zprávách.

    Americký dolar s úvodem akciového obchodování v USA ztrácí silné pozice k euru živené v průběhu dne přicházejícími zprávami z Iráku, jež se odpoledne po pravidelných tiskových konferencích vojenských představitelů zastavily. Dolar tak aktuálně padá na 1,0630 USD/EUR, když se většinu dne držel na 1,0580. K dolaru dnes propadla britská libra na 4měsíční minimum, naopak získala 0,6% k euru díky pozitivním datům o britském průmyslu. Koruna v průběhu dne vůči dolaru posilovala na závěrečných 29,75 Kč/USD, ve srovnání s pátkem je však stále slabší o více než deset haléřů.

    Maďarský forint odpoledne více méně stagnoval na 244,7 HUF/EUR, centrální banka ponechala dle očekávání úrokové sazby beze změny. Polský zlotý také bez směru končí na 4,333 PZL/EUR, slovenská koruna odpoledne oslabila na 41,14 SKK za euro.

    Radim Krejčí


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.07.2026
    17:18Dobré ekonomické a investiční příběhy. Ale ve špatné době?
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    DR Horton Inc (06/26 Q3, Bef-mkt)
    Halliburton Co (06/26 Q2, Bef-mkt)
    12:00Danaher Corp (06/26 Q2)
    12:30General Motors Co (06/26 Q2)
    22:00Interactive Brokers Group Inc (06/26 Q2)