Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Myers: to nejhorší máme ještě před sebou

Myers: to nejhorší máme ještě před sebou

25.03.2003 16:15
Autor: 

Šéf sboru náčelníků štábu americké armády Richard Myers se přidal k předchozím komentářům svých kolegů a Tonyho Blaira. Myers řekl v televizi ABC, že nejtěžší boje mají spojenci stále před sebou. Generál zároveň očekává, že odpor se bude ještě násobit s blížícím se Bagdádem, neboť tam se nacházejí nejlepší irácké jednotky.

"Myslíme si, že nejtěžší boje jsou před námi. To jsme věděli celou dobu a připravovali jsme se na to," dodal podle ČTK. Útoky podle něj nezastaví ani nepříznivé počasí, které neumožňuje zásahy prostřednictvím vrtulníků. Podle očitých svědků je Bagdád i v tuto chvíli místem bombardování. Spekuluje se ale o tom, že Irák použije chemické zbraně ve chvíli, kdy bude zahnán do úzkých.

Generál Victor Renuart potvrdil, že počasí má negativní dopad na vedení útoku. Spojenci dnes útočili na Republikánské gardy, které střeží přístupové cesty k Bagdádu. Podle generála spojenecké jednotky nebudou obléhat město Basra, nicméně budou se snažit o to, aby bylo město zajištěno. Renuart řekl na tiskové konferenci v Kataru, že v Basře budou vojenské cíle, klíčové oblasti rezistence Fadajínů, speciálních jednotek republikánské gardy a jednotky strany Baas, které bojují".

(zdroj: Reuters, CNN, CNBC, ČTK)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst