Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    Denní ekonomický přehled - souhrn zpráv

    15.11.2001 9:10
    Autor: 

    EKONOMICKÉ ZPRÁVY:
    Tržby v maloobchodním prodeji se v září meziročně zvýšily o 4,0%, když s výjimkou specializovaných prodejen potravin vykázaly růst tržeb všechny segmenty maloobchodu. Vezmeme-li v potaz, že letošní září mělo o jeden pracovní den méně než stejný měsíc předcházejícího roku, jde o velmi příznivý údaj. Vliv počtu pracovních dní nebývá v maloobchodním prodeji tak významný jako v produkčních odvětvích (průmysl, stavebnictví), přesto na jeden pracovní den padá zhruba 1% tržeb. Nejlépe se dařilo velkým maloobchodním řetězcům, zvýšení tržeb však vykazují i ostatní prodejny.

    OPEC se na svém včerejším vídeňském zasedání rozhodl ponechat produkční limity na stávající úrovni, ač se v poslední době hovořilo o možnosti snížení produkce o 1,5 mil. barelů denně. Důvodem jsou obavy ze ztráty pozic na trhu s ropou, neboť nečlenské země, Rusko a Norsko, nabídly jen minimální spolupráci při omezení dodávek na světový trh nebo zcela odmítli spolupracovat.Cena ropy po oznámení výsledku prudce klesla až na závěrečných 17,63 USD/barel (BRENT).

    TRH S DLUHOPISY:
    Lepší než očekávaná hodnota růstu maloobchodních tržeb v ČR, snižující pravděpodobnost snížení úrokových sazeb ČNB, pokles cen na německém trhu s dluhopisy a rekordní růst maloobchodních tržeb v USA byly hlavními impulsy včerejšího vývoje na domácím trhu s dluhopisy. Výsledkem byl pokles cen podél celé výnosové křivky a její další zestrmení. Index trhu se státními dluhopisy GBIX klesl o 0,42%. Vývoj na trhu s podnikovými dluhopisy byl obdobný, takže celkový index trhu klesl o 0,40%.

    Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m