Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Denní ekonomický přehled - souhrn zráv

27.09.2001 9:15
Autor: 

EKONOMICKÉ ZPRÁVY:
Fond národního majetku skončí v letošním roce své hospodaření s deficitem 14,2 mld. Kč. Důvody jsou zřejmé: nižší než očekávané příjmy z privatizace a vysoké nároky vlády na převody z FNM do ostatních státních institucí (SFDI, SFRB). Tyto informace jsou obsaženy v bilanci veřejných rozpočtů, jež předkládá vláda Poslanecké sněmovně spolu s návrhem rozpočtu na příští rok. V příštím roce by měl FNM dosáhnout přebytku ve výši 111,9 mld. Kč, jednoznačně se tedy počítá s masivní privatizací.

Mezinárodní měnový fond snížil odhad globálního hospodářského růstu na 2,6%. Ve své předchozí prognóze z dubna počítal s růstem 3,2%. MMF však upozorňuje, že nový odhad nezahrnuje dopad teroristického útoku na USA.. Je zajímavé, že podle MMF se tak světové hospodářství ocitlo na pokraji recese, neboť tu MMF definuje jako růst celosvětového hospodářského produktu menší než 2,5%.

TRH S DLUHOPISY:
Dluhopisy včera opět posilovaly. Zejména na dlouhém konci výnosové křivky bylo zvýšení cen výrazné. patnáctiletý státní dluhopis vzrostl o 70 bps. Podobně jako v úterý se včera zvýšily také ceny podnikových dluhopisů. Rostoucí trend by se mohl dnes zastavit, budou-li srpnové údaje o peněžní zásobě (ČNB je zveřejní dnes v 10:00) vysoké. V červenci se M2 meziročně zvýšila o 13,2%.

Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.05.2026
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová
13:47Jedno téma, obří zisky a rostoucí riziko koncentrace. AI mění akciové trhy v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu
12:09Siemens Energy vyprodává kapacity a urychluje odkup akcií, přesto po výsledcích oslabuje
11:23Korekce na akciích, britská aktiva pod rostoucím tlakem a na programu inflace  
10:45CSG spojila síly s tureckou FNSS, cílí na obrněná vozidla pro Evropu
10:32Jižní Korea uvažuje o „AI dividendě“ pro občany. Kospi odepisoval přes pět procent  
10:01Skupina ČSOB v 1. čtvrtletí: Pokračující růst úvěrů firmám na investice i domácnostem na nové bydlení
9:43Zisk Bayeru v prvním čtvrtletí výrazně překonal odhady. Konflikt na Blízkém východě jej zatím neohrožuje
9:09Rozbřesk: Češi utrácejí rychle nehledě na blízkovýchodní krizi. Může je inflace zbrzdit?
8:53Příměří mezi USA a Íránem visí na vlásku, korejské trhy zažily šok kvůli dani z AI zisků a futures jsou v červeném  
6:02Goolsbee: Klesající inflační optimismus, není dobré vylučovat růst sazeb
11.05.2026
17:30TESLA KARLÍN, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
17:05PODCAST Týdenní výhled: Trump míří do Číny, výsledková sezóna je nejsilnější za pět let  
15:05Mag7 jednou skončí, její relevance ale nyní zase roste
13:36ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
12:09Dluhopisy a zlato lehce zklamaly zprávy o Íránu, akcie začínají týden smíšeně  
11:59Netflix sází na reklamu: aktivní divák s levnějším tarifem začíná firmě vydělávat více než prémiový předplatitel
10:25Maloobchodní tržby zrychlily růst na 4,9 procenta, růst tržeb ve službách mírně zpomalil
10:22BYD zlepšuje výhled: domácí trh překvapuje a zahraniční expanze nabírá na síle

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - CPI, y/y
20:00USA - Měsíční bilance rozpočtu, mld. USD