Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Přehled devizového trhu - Zlotý, Forint a Slovenská koruna

31.05.2006 9:35
Autor: 

Polský zlotý včera spolu se střední Evropou mírně oslabil. V průběhu dne se sice udržel kolem 3,93 EUR/PLN, pozdější tlak ale zlotý posunul výše a ten pak končil den na 3,9540 EUR/PLN.
Hlavní dnešní událostí bude zasedání centrální banky. I když se změna sazeb nečeká, pozornost bude jako obvykle věnována doprovodnému komentáři. Další významnou událostí je zveřejnění HDP za první letošní čtvrtletí. Očekává se vyšší růst než koncem minulého roku, ani to by ale nemělo trh překvapit. Rozhodujícím impulsem bude proto opět náhled investorů na střední Evropu a ta je nyní spíše negativní.

Maďarský forint byl během včerejška stabilní, když premiér Gyurcsany ve své prezentaci nového vládního programu nezveřejnil žádné novinky a pouze zopakoval sliby o splnění Maastrichtských kritérií v polovině roku 2008.
Dnes trhy očekávají zveřejnění detailů o změnách ve státní administrativě. Stále není jasné, zda tato informace bude zveřejněna již dnes nebo až zítra, nicméně se domníváme, že nebude mít zvláštní dopad na forint. Forint bude spíše sledovat globální poklesy akcií a spolu s ostatními středoevropskými měnami oslabovat. Významnější pozitivní impuls by mohl přijít až 10.června, kdy by měly být zveřejněny netrpělivě očekávané podrobnosti připravovaných fiskálních opatření.

Slovenská koruna včera čakala na výsledok zasadnutia NBS. Ešte pred zverejnením rozhodnutia zvýšiť sadzby o 50 bps posilnila na 37,62. Na jeho samotné oznámenie už bezprostredne nereagovala, časť svojich ziskov zmazala a skončila len mierne silnejšia na 37,72. Dnes sme bez čísiel, takže koruna bude pod vplyvom globálnych faktorov. Veľký priestor pre zisky nevidíme kvôli tomu, že na trhu stále zostane prítomná neistota spojená s výsledkom parlamentných volieb. Menový pár by sa mal pohybovať v pásme od 37,65 do 37,90.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.05.2026
17:05PODCAST Týdenní výhled: Trump míří do Číny, výsledková sezóna je nejsilnější za pět let  
15:05Mag7 jednou skončí, její relevance ale nyní zase roste
13:36ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
12:09Dluhopisy a zlato lehce zklamaly zprávy o Íránu, akcie začínají týden smíšeně  
11:59Netflix sází na reklamu: aktivní divák s levnějším tarifem začíná firmě vydělávat více než prémiový předplatitel
10:25Maloobchodní tržby zrychlily růst na 4,9 procenta, růst tržeb ve službách mírně zpomalil
10:22BYD zlepšuje výhled: domácí trh překvapuje a zahraniční expanze nabírá na síle
9:27Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
8:54Rozbřesk: Proč guvernér Michl odmítá přepnout na „jestřábí“ režim?
8:44Trump nespokojen s návrhem Íránu, inflace v Číně překvapila růstem, evropské futures jsou smíšené  
5:58Evropské akcie mají za sebou silný kvartál. O to těžší je ale čeká zkouška v těch příštích  
10.05.2026
9:53Víkendář: Když lidé žijí s dobrým počasím 20 let, hurikán je pro ně pak mnohem znepokojivější, než když jsou na bouře zvyklí
09.05.2026
9:48Víkendář: Růst mezd je vnímán jako odměna za lepší práci, růst cen jako nespravedlnost
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y