Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled devizového trhu - Zlotý, Forint a Slovenská koruna

Přehled devizového trhu - Zlotý, Forint a Slovenská koruna

12.06.2006 9:45
Autor: 

Zlotý v pátek ztrácel. K pochmurné náladě na emerging markets se přidaly spekulace ohledně odchodu ministryně financí Zyty Gilovské. Média přišla s touto zprávou poté, co se prezident Lech Kaczynski rozhodl vetovat jeden z daňových zákonů. I když premiér Marcinkievicz takové spekulace prozatím vyloučil, zlotý ukázal opět zvýšenou citlivost na politiku a oslabil až k 3,98 EUR/PLN. Ani počátek tohoto týdne nebude pro Polskou měnu nijak slavný, globální faktory ale stejně jako v případě koruny budou mít v dalším průběhu týdne tendenci překvapit spíše pozitivně (americké CPI).

Forint během pátečního slabého obchodování dopoledne oslabil, ale odpoledne ztráty prakticky vyrovnal a vrátil se na hodnoty kolem 264,2 EUR/HUF. Dnes bude obchodování forintu ovlivněno především sobotním zveřejněním dlouho očekávaných opatření na snížení deficitu státního rozpočtu. Podle našeho názoru bude forint na fiskální opatření reagovat spíše negativně. Zejména díky tomu, že z navrhovaných opatření vyplývá, že většina půjde na vrub výdajů nikoliv příjmů, což bude mít vliv hlavně na ekonomický růst, splnění vytyčených cílů nebude jednoduché.

Slovenská korunasa v piatok voči euru držala v úzkom pásme v blízkosti otváracej úrovne 37,84 a nič na to nezmenili ani na horšie čísla obchodnej bilancie. Dnes je na programe inflácia, kurz by však zásadne ovplyvniť nemala. Hlavnou udalosťou tohto týždňa sú sobotné parlamentné voľby. Vzhľadom na predvolebnú neistotu bude na trhu zrejme prevládať zvýšená volatilita s možnosťou oslabenia kurzu smerom k hranici 38,0.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.03.2026
15:28BNP Paribas a Morgan Stanley uvádí zelený dluhopis proti tání ledovců
10:08Víkendář: Umělá superinteligence je tu
06.03.2026
22:02Wall Street pod tlakem: drahá ropa a slabá data z trhu práce srážejí indexy  
18:37Není rotace jako rotace
16:22Pale Fire Financing a.s.: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
15:35Verdad Capital: Obavy z neobchodovaných půjček a private equity jsou namístě
15:21Po slibném startu brzda. Americký trh práce překvapil propadem a staví Fed před dilema
13:52Perly týdne: Bod zvratu a boje v již skončených válkách
12:56ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
12:13Tykačův Belviport navýšil podíl v ČEZ na tři procenta
12:02Oracle zpomaluje nábor a propustí tisíce zaměstnanců. Investice do AI datacenter tlačí cash flow do záporu  
11:41Íránská krize zastiňuje data. Akcie doufají v rychlé řešení, dluhopisy vidí problémy  
10:26Mzdy ke konci roku rostly rychleji zejména díky energetice a službám
10:10Hormuzský průliv se zastavil. Tankery stojí, cena ropy Brent stagnuje
8:55Hormuz stojí, trhy vyčkávají. Evropa ale otevře v zeleném  
8:53Rozbřesk: Česko snižuje výdaje na obranu. Kdy přijde Trumpův hněv?
6:30Clough: Vracíme se do dezinflačního období s velmi nízkými sazbami
05.03.2026
22:00Trhy v pokračujícím konfliktu na blízkém východě stále pod tlakem  
17:22Co dovede riziková prémie?
15:58Nvidia s investicemi do OpenAI a Anthropicu skončí, řekl Huang

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data