Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna se obchoduje silnější, během dne ale čekáme spíše ztráty

Koruna se obchoduje silnější, během dne ale čekáme spíše ztráty

22.06.2006 10:33
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Včerejší intervence NBS přinesla posílení slovenské koruně a vzhůru pomohla i koruně české. Odhodlání slovenské centrální banky vstupovat na trh může i dál působit pozitivně na kurzy. Dnes v úvodu obchodování pak česká koruna opět roste a obchoduje se na 28,38 Kč/EUR. To je spojeno s pozitivní korekcí na emerging měnách po předchozím oslabení. Výš se obchoduje také turecká lira, která v minulých dnech výrazně ztratila. Nové zprávy z ČR na trhu chybí a ani v průběhu dne se nečekají. Na korunu může postupně začít negativně působit rostoucí dolar a mírně také přiznání šéfa ODS Topolánka, že připravovaná koalice nemá příliš velké šance na sestavení vlády. Nečekáme tedy během dne další posilování koruny, spíše mírný ústup ze současných hodnot.

Koruna vůči dolaru dnes opět otevřela silnější na 22,39 Kč/USD, ale nyní ztrácí na 22,45 Kč/USD. Za tímto pohybem stojí dolar, který dnes ráno přestal oslabovat a naopak se vydal vzhůru na světových trzích. Obchoduje se na 1,2640 USD/EUR. Vliv může mít propad jenu, který přišel po zprávách o pádu amerického vojenského letadla v Severní Koreji.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.06.2026
22:01Akcie klesly kvůli napětí mezi USA a Íránem, ropa opět posílila  
17:01Americká polarizace
15:24Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
15:18Inflace v zámoří za květen zrychlila, ale nepřekvapila  
14:07Státy vydávají dluhopisy rekordním tempem. Výnosy se vrací na úrovně z roku 2008  
12:20Brzdou jsou pro ekonomiku dražší nemovitosti. Proč?
12:03ČEZ vybuduje na Orlické přehradě velkou přečerpávací elektrárnu
11:32Technologie zůstávají pod tlakem před rizikovým inflačním reportem  
11:19ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:31ASML na maximech, ale s otazníky: valuace vůči konkurenci je nejnižší za několik let  
10:11Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta, potvrdil ČSÚ
10:10UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
8:50Rozbřesk: Paradoxy tuzemského trhu práce
8:37USA provedly odvetné údery na Írán, trh čeká na americkou inflaci. Evropa otevře v plusu  
6:04Siegel: Fed nechce zopakovat svou předchozí inflační chybu
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y