Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akciovým a komoditním burzám se daří. Nárůst zisku včera reportovaly Nasdaq a CBOT

Akciovým a komoditním burzám se daří. Nárůst zisku včera reportovaly Nasdaq a CBOT

21.07.2006 13:26

Společnost Nasdaq Stock Market, největší konkurent americké burzy NYSE, ve druhém čtvrtletí vykázala 19 % nárůst čistého zisku na 16,6 milionů USD nebo 13 centů na akcii, z předchozích 14 milionů USD/13 centů na akcii. Průměrný odhad analytiků oslovených společností Thomson Financial činil zisk 8 centů na akcii. Společnost zároveň zvýšila svůj celoroční odhad zisku na 68 až 78 milionů USD, z předchozích 63 až 73 milionů USD. Výsledky včera zveřejnila ještě jedna burza, tentokrát komoditní Chicago Board of Trade, které ve druhém čtvrtletí vzrostl zisk o 139 % na 43,5 milionů USD nebo 82 centů na akcii, z loňských 18,2 milionů USD / 35 centů na akcii. Akcie během včerejšího obchodování posílily o 4,9 % na částku 121,12 USD.

Mezi internetovými vyhledávači jasně dominuje Google. Ve druhém čtvrtletí společnost vykázala zisk 721,1 milionů USD nebo 2,33 USD na akcii. Za stejné období loňského roku společnost vykázala zisk 342,8 milionu USD/1,19 USD na akcii. Futures na americké akciové indexy aktuálně mírně posilují poté, co softwarový gigant, společnost Microsoft, zlepšil svůj odhad zisku a oznámil výkup vlastních akcií v hodnotě až 20 miliard USD. Ve třetím čtvrtletí společnost vykázala zisk 2,83 miliard USD, nebo 28 centů, na akcii, zatímco za stejné období loňského roku činil zisk 3,7 miliard USD / 34 centů na akcii. Tržby vzrostly o 16 % na 11,8 miliard USD z předchozích 10,16 miliard USD. Dále společnost oznámila, že pro rok 2007 očekává zisk 1,43 až 1,47 USD na akcii, při tržbách 49,7 až 50,7 miliard USD.

Index Dow Jones futures roste o 0,25 %, širší S&P 500 futures +0,28 % a technologický Nasdaq +0,17 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.02.2026
6:03Waymo – bezpečnost robotaxíků a další expanze
18.02.2026
22:01Akcie smazaly část zisku po zveřejnění zápisu Fedu  
17:36Kofola nedosáhla na cíl EBITDA pro rok 2025. Největšími vlivy cukrová daň na Slovensku a počasí
17:26Sny a skutečnost čínsko-amerických dluhových vztahů
16:00PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
14:18Argumenty ČEZ jsou závažné, jednání Bulharska tolik ne, odmítl tribunál nároky na náhradu škod
13:32Lone Pine Capital: Na trhu vznikají bílá místa, AI je superbýčí faktor
12:55Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:45Bez honu za AI a bez paniky: Apple těží z odpoutání se od Nasdaqu
10:31Bayer žádá soud o schválení urovnání Roundupu, navýšil rozpočet na právní výdaje
10:30Akcie ožívají a opatrně se začínají zvedat i technologie  
10:10Guvernérka ECB si údajně zkrátí mandát, chce Macronovi umožnit ovlivnit volbu nástupce
10:08AI může nahradit více než polovinu podnikového softwaru, tvrdí šéf Mistral AI
8:49Rozbřesk: EU chystá „28. režim“: jeden evropský trh bez bariér?
8:47Anthropic uvádí nový AI model, Apple zrychluje vývoj nositelných zařízení a Lagardeová může opustit ECB předčasně  
6:06Yardeni: Boom ekonomiky a chytří kluci v technologických firmách
17.02.2026
22:00Wall Street stagnovala při absenci nových zpráv  
17:26Investované stovky miliard dolarů a pár procentních bodů požadované návratnosti
16:03Invesco: Zlato pohání investiční poptávka, fundamenty slábnou. Férová cena je na 3 500 USD
15:32Paramount má sedm dní na to, aby přesvědčil Warner Bros. Mluví se o 31 dolarech za akcii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD