Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Koruně se v extrémním horku nikam nechce, před víkendem zůstává beze změny

28.07.2006 10:19
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Páteční obchodování je ve znamění skromnější aktivity a malých pohybů kurzu. Koruna zůstává na včerejších 28,39 Kč/EUR. Vyšší sazby korunu k růstu bezprostředně nevybídly, i když v delším období znamená včerejší krok ČNB zlepšení pozice české měny. Dnes impulsy z domova chybí a ani z okolních trhů nepřicházejí signály výraznějšího pohybu, který by korunu mohl strhnout s sebou. Region je dnes rozdělen na rostoucí forint a mírně ztrácející zlotý a SKK. Očekávanou klidnou seanci koruny dnes může narušit případný větší pohyb na eurodolaru v souvislosti se zveřejněním amerického HDP. Jinak čekáme stagnaci, možná mírné posílení české měny.

Dolar obchoduje vůči euru silnější na 1,2684 USD/EUR. Posílení přišlo bez jasného důvodu, naopak nejdůležitější číslo včerejšího dne - prodeje nových domů - bylo horší, než se čekalo. Přes některá data z EMU, která dnes vyšla či vyjdou, je hlavním bodem dneška zveřejnění amerického HDP za 2Q společně s deflátorem a deflátorem osobní spotřeby. Trh čeká, že HDP vzrostl meziročně o 3,0 %. Koruna se vůči dolaru obchoduje na 22,39 Kč/USD, je tak o 10 h slabší než včera při závěru.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.04.2026
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard
13:28Na íránskou válku těžce doplácí luxusní sektor. Akcie LVMH klesly v prvním čtvrtletí nejvíce v historii
13:03Raiffeisenbank a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
12:02OpenAI získala na rozvoj rekordních 122 miliard dolarů
11:20Trump má v noci říct, jak dál s Íránem. Trhy mezitím zůstávají v euforii  
10:55Evropské akcie posilují díky naději na deeskalaci na Blízkém východě
9:50FRESH živě: Ekonomické a tržní dopady íránské války
9:49MSCI povýší Řecko zpět do indexu vyspělých trhů. Analytici čekají smíšené dopady na investory
9:44Vládní dluh se nafoukl nad rámec potřeb deficitu, vyšší výdaje zatěžují kondici veřejných financí
8:57Trump chce konec války do tří týdnů, futures letí nahoru. Optimismus mírní Lagardeová, která varuje před dlouhodobými dopady  
8:56Rozbřesk: Polská vláda nechce dopustit vyšší ceny benzínu, a tak obětuje rozpočet
6:09Fed nemá tah na inflační bránu, předpovědi cen ropy u 200 dolarů za barel jsou přehnané?
31.03.2026
17:45Na první pohled vítězství…
16:53Nejlepším lékem na vysoké ceny ropy jsou ... vysoké ceny ropy
15:33Nebius postaví ve Finsku jedno z největších evropských AI datacenter

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
9:30CZ - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
16:00USA - Index ISM v průmyslu