Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Koruna je jako přikovaná, růst regionu ji opět nezajímá

02.08.2006 15:12
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Dnešní obchodování s korunou se omezuje na velmi úzké pásmo kolem 28,50 Kč/EUR, pokračuje tak včerejší stagnace. Zprávy z domova nepřicházejí a rovněž světové trhy jsou na nové impulsy skoupé. Ve středoevropském regionu dnes posiluje forint, který ubírá ze svých včerejších ztrát, a přidává se k němu i zlotý. Slovenská koruna - opět jako ta česká - nejeví známky výraznějšího pohybu. Trhy má šanci rozhýbat zítřejší ECB.

Dolar postupně umazává ze ztrát, které nabral po včerejší zprávě ISM. Nyní se vůči euru obchoduje na hranici 1,2800 USD/EUR, proti koruně však zůstává prakticky beze změny na 22,25 Kč/USD. Trh je nadále v očekávání zítřejších a pátečních událostí. Kromě zmíněného jednání ECB zítra přijdou také některá slabší data z EMU i USA. Očekávání jsou nyní daná - ECB by měla sazby zvýšit o 25 bodů. Do rozhodnutí banky nepřijde žádné číslo, které by to mohlo změnit, pohyb dolaru by tak měl nadále být mírný.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.03.2026
17:45Na první pohled vítězství…
16:53Nejlepším lékem na vysoké ceny ropy jsou ... vysoké ceny ropy
15:33Nebius postaví ve Finsku jedno z největších evropských AI datacenter
15:06Další dvoumiliardová investice Nvidie. Tentokrát si vybrala Marvell Technology
14:52J&T BANKA a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
14:31Zlato vhodné na nákup, akcie ještě nejsou dost levné?
13:08CSG koupila 49procentní podíl v rakouské firmě HDS
12:53Goldman Sachs: Rekordní shorty otevírají prostor pro prudký odraz akcií, ale rizika se obrací směrem vzhůru  
12:30Inflace v eurozóně vzrostla na 2,5 procenta
11:36ČSÚ potvrdil loňský růst HDP o 2,6 %. Česká ekonomika má za sebou nejrychlejší rok od 2022
11:17Trump možná couvá z války, akcie díky tomu míří nahoru  
11:02Wilson: Korekce na S&P 500 se blíží svému konci, ale zůstávají tu rizika na straně sazeb  
9:35Michal Strnad z CSG posílil kontrolu nad Tatrou. Jelínkův podíl koupil za více než 600 milionů korun
9:29Ifo: Íránský konflikt dopadá na německý průmysl. Největší hrozbou jsou ceny energií a logistika
9:22Rozbřesk: Íránský konflikt zvyšuje tlak na evropský automotive, sektor čelí zdražení vstupů i slabší poptávce
8:52Dnes vyjde zpřesněné HDP, Trump údajně uvažuje o ukončení války i bez volného Hormuzu a Fed má prostor jen pozorovat  
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa