Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    Výhled společnosti Cisco Systems posouvá americké akcie výše

    09.08.2006 17:23

    Americké akcie posilují poté, co společnost Cisco System oznámila, že tržby v nadcházejícím čtvrtletí můžou vzrůst až o 20 %, zatímco průměrný odhad analytiků oslovených společností Thomson Financial činí 15 %. Ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk vzrostl o 24 % na 1,54 miliard USD, při celkových tržbách 7,98 miliard USD. Analytici očekávali zisk 1,79 miliard USD a tržby 7,92 miliard USD.

    Akcie Cisco Systems registrují raketový nárůst o více jak 13 % na částku 19,55 USD. Společnost Walt Disney reportovala 12% nárůst čistého zisku na 1,13 miliard USD nebo 53 centů na akcii, v porovnání s čistým ziskem 811 milionů USD / 39 centů na akcii za stejné období loňského roku a předčila tak analytiky očekávaných 44 centů na akcii. Tržby vzrostly o 12 % na 8,62 miliard USD z loňských 7,72 miliard USD. Nárůst zisku připisuje společnost především silným prodejům DVD "Letopisy Narnije" a pokračující růst návštěvnosti zábavních parků.

    Akcie Walt Disney aktuálně posilují o 87 centů nebo 3 % na částku 29,85 USD. Jeden z největších stavitelů luxusních domů, společnost Toll Brothers, vykázala ve druhém čtvrtletí pokles tržeb na 1,53 miliard USD, oproti loňským 1,54 miliard USD. Počet objednávek v tomto čtvrtletí klesl na hodnotu 1473 z předchozích 2857 za stejné období loňského roku. Společnost dále očekává, že v následujícím čtvrtletí dodá 2500 až 2800 domů, což je výrazně méně než předchozí odhad společnosti 2900 až 3300. Za celý rok pak očekává 8600 až 8900 domů.

    Akcie Toll Brothers aktuálně oslabují o více jak 6 % na částku 24,91 USD. Poklesu zisku reportoval také výrobce pneumatik společnost Bridgestone, které za prvních šest měsíců roku klesl zisk na 285 milionů USD z předchozích 863 milionů USD za první pololetí roku 2005. Společnost dále snížila svůj odhad zisku pro celý finanční rok končící v březnu 2007 na 539 milionů USD, zatím původně společnost odhadovala zisk 565 milionů USD. Odhad tržeb zůstává stejný, 26 miliard USD.

    Index Dow Jones posiluje o 0,33 %, širší S&P 500 +0,59 % a technologický Nasdaq +1,09 %.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    18.07.2026
    6:06Komoditizace umělé inteligence a ekonomika tvaru K
    17.07.2026
    22:01Strach z přehnaně vysokých valuací kvůli AI přinesl na Wall Street další výprodej  
    18:11Nebezpečné bezpečné přístavy a nesouvisející souvislost
    15:27Diverzifikace mimo AI? Těchto deset akcií má podle UBS výrazný růstový potenciál  
    13:43Investoři rekordně navyšují páku. Podobné tempo předcházelo tržním vrcholům
    13:23Evropská komise ustupuje průmyslu. Emisní povolenky mají zůstat i po roce 2040
    12:17Netflix naráží na pomalejší růst. Akcie odepisují přes 9 %  
    11:55Perly týdne: Omezený potenciál pro růst dolaru a vytrácející se AI nadšení
    9:02Rozbřesk: Cenové stropy končí, benzín a nafta zdraží. Prodlužovat regulace ale nedává smysl
    8:55Netflix zklamal výhledem, akcie šly po výsledcích o devět procent dolů
    8:54Výprodej čipařů pokračuje, Netflix zklamal výhledem a k nervozitě přispívá i Írán  
    16.07.2026
    22:01Wall Street dnes poklesla, přičemž nejvíce ztrátovým byl index Nasdaq  
    16:32PODCAST Analytický radar: Akciový výhled Patrie pro druhé pololetí
    16:00Další cykly zvedání sazeb a to, na čem u akcií skutečně záleží
    15:47Google bude muset v EU otevřít služby konkurenci v AI, rozhodl Brusel
    15:12Nvidia představila nový model pro roboty a rozšiřuje svůj japonský ekosystém pro fyzickou AI
    13:40TSMC: Trh ignoruje silné výsledky a trestá vyšší kapitálové investice  
    12:10Zlato, dolar a Mag7 jako světové rezervní aktivum
    10:35TSMC po vzoru ASML navyšuje výhled tržeb. Bobtnají i kapitálové výdaje
    10:17Lidé nakoupili státní dluhopisy za 74 miliard, pořídilo si je 92 000 občanů

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data