Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    Koruna se drží včerejších úrovní, dolar v bezvětří před další dávkou dat

    16.08.2006 10:45
    Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

    Česká koruna dnes sice otevírala silnější na 28,06 Kč/EUR, ale v průběhu dopoledne se vrací na včerejší hodnoty a obchoduje na 28,09 Kč/EUR. Podle člena bankovní rady Jana Fraita není posílení koruny dramatické a měna na současných úrovních by neměla být pro ekonomiku problém. To je další signál z ČNB, že kurz Kč by neměl být překážkou pro další růst sazeb v tomto roce.

    Koruna by dnes měla opět sledovat především vnější faktory. Pokles ostatních měn v regionu zatím české měně přináší jen mírné ztráty. Trh ale čeká hlavně na americkou inflaci (v 14:30). Ta po včerejších výrobních cenách může potvrdit slábnoucí inflační tlaky, což by koruně a emerging měnám celkově pomohlo posílit. V opačném případě by se tyto měny dostaly pod tlak kvůli zvýšeným očekáváním na růst sazeb Fedu.

    Dolar se obchoduje prakticky bez hnutí na hladině 1,2785 USD/EUR v očekávání dnešních amerických dat. Koruna tak vůči dolaru - podobně jako k euru - mírně ztrácí na současných 21,98 Kč/USD. Odpolední inflace USA může dolaru v případě vyšších hodnot pomoci posílit a další čas odolávat prodejním tlakům. Naopak nižší růst cen by podpořil spekulace o tom, že sazby Fedu minimálně několik dalších měsíců neporostou, a srazil dolar na delší sestupnou dráhu. Trh čeká růst CPI o 0,4 % m/m a jádrového CPI o 0,3 %.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    17.08.2026
    14:50Závratný růst Anthropicu. Tržby vzrostly mezikvartálně o více než 140 procent
    12:43Týdenní výhled: AI optimismus se vrací. Neo-cloudy potvrzují silnou poptávku  
    12:12Po silném začátku srpna přichází vystřízlivění. Bitcoinová ETF hlásí výrazné odlivy  
    11:17Ceny průmyslových výrobců pokračují v růstu, ceny v zemědělství naopak klesají
    10:46Trhy jsou nastavené na ideální scénář. Právě teď může být čas na zajištění portfolia
    8:49Rozbřesk: Natahující se blízkovýchodní konflikt zvyšuje inflační rizika, jak bude vypadat náš alternativní scénář?
    8:46Napětí na Blízkém východě přetrvává a Stripe sází na AI  
    6:03Zvedání sazeb v USA a skutečná „povaha inflace“
    16.08.2026
    8:48Víkendář: Během posledních 150 let už přišly velké vlny inovací. A růst produktu na hlavu se stále držel kolem 2 %
    15.08.2026
    8:46Víkendář: Přichází „exploze inteligence“?
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data