Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Komerční banka: PPF zvažuje prodej podílu v Modré pyramidě

Komerční banka: PPF zvažuje prodej podílu v Modré pyramidě

18.08.2006 9:17
Autor: KBC/Patria

Jak uvádí Hospodářské noviny, zvažuje finanční skupina PPF, která kontroluje Českou pojišťovnu, prodej 10% podílu v Modré pyramidě (MP).
Náš názor:
KB nedávno oznámila akvizici 50 % ve stavební spořitelně od BHW, a tak zvýšila svůj podíl v MP na 90 % a zároveň předložila nabídku na zbývajících 10 %. Podle managementu KB by banka za podíl zaplatila stejnou cenu, což je 24 mil. EUR a znamená historický 3,7x P/B. Již dříve jsme upravili naše předpovědi na akvizici 50% podílu za 120 mil. EUR za předpokladu plné konsolidace od začátku roku 2007. I když je akvizice MP nahlížena pro EPS jako mírně růstotvorná (podle našich odhadů +0,8 % pro rok 2007 a +1,4 % pro rok 2008), domníváme se, že cena odráží plnou hodnotu společnosti. Transakce představuje nejen potenciál na nákladové úspory, ale také příležitosti na křížový prodej, protože bankovní produkty budou nabízeny 1 mil. zákazníků MP. Neočekáváme dnes žádnou reakci na tuto zprávu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  
11:57RMS Mezzanine, a.s.: Rozhodování valné hromady společnosti písemnou formou mimo zasedání

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data