Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Koruna zůstává odolná vůči slábnutí okolních měn

01.09.2006 16:05
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Páteční obchodování s korunou přináší větší výkyvy než předchozí dny, kurz se ale stále navrací k 22,25 Kč/EUR, kde se obchoduje i nyní. Koruna opět odolává negativním vnějším vlivům a neoslabuje tak jako forint či zlotý. Zaznamenává jen nevýznamné ztráty. Z domova dnes žádná podstatná zpráva nepřišla - na český index nákupních manažerů ani na rozpočet trh tradičně nereaguje.

Koruna vůči dolaru klesá na 22,12 Kč/USD především kvůli vývoji na trhu USD/EUR. Tam dolar posílil po mírně lepších datech z amerického trhu práce. Počet nových pracovních míst za srpen dosáhl 128 tisíc oproti očekávaným 125 tisícům, míra nezaměstnanosti pak podle očekávání klesla na 4,7 %. Obavy, se kterými byla očekávána dnešní čísla, se tak snížily a dolar vůči euru zamířil vzhůru až na 1,2760 USD/EUR. Mírně pozitivní zprávou pro dolar byl i lepší než očekávaný výsledek spotřebitelské důvěry, kterou měří Michiganská universita. V 16 hodin ale přišel index nákupních manažerů v americkém průmyslu, který dosáhl za srpen 54,5 b. oproti očekávaným 55,0. Poslední minuty obchodování jsou tak o korekci dolaru směrem dolů. Aktuálně se obchoduje na 1,2785 USD/EUR.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst