Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie Telefonica O2 ČR po téměř 4měsíční odluce znovu na úrovni 500 Kč

Akcie Telefonica O2 ČR po téměř 4měsíční odluce znovu na úrovni 500 Kč

05.09.2006 14:07

Při úterku pražská burza odevzdává část svých pondělních zisků v souladu s vývojem na zahraničních trzích. Index PX přitom oslabuje o 0,12 %. Obchodní aktivitě i nadále dominují akcie Telefonica O2 ČR, kterých se již zobchodovalo za 760 mil. Kč. Titul zrána strmě posilovat až k úrovni 505 Kč, čímž vyrovnal svou mezitýdenní výkonnost na úroveň ostatních telekomunikačních titulů v regionu (viz. např. MTEL a TPS +7,1 %). Zde však na řadu přišlo vybírání zisků a titul se vrací zpět pod 500 Kč.

Druhý nejaktivnější titul, akcie ČEZ, během dopoledne dosáhl až na 830 Kč, nákupní zájem přitom souvisel se zprávami o tom, že ČEZ v příštím roce nebude exportovat elektřinu do Německa a Rakouska. I zde je však růst prozatím stavěn na křehkých základech a kurs se postupně vrací k otevíracím úrovním. Bezmála 1procentní ztrátu evidují akcie Philip Morris ČR, naopak v kladném teriotoriu se dík nákupnímu zájmu zahraničních účtů drží akcie Zentivy. Celkový objem obchodů ve SPADu činí 2,2 mld. Kč.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.11.2025
20:40Wall Street se zvedla, ale technologický Nasdaq přesto zakončil měsíční obchodování ve ztrátě 1,5 %  
18:09Nový normál: Tentokrát jinak?
18:08Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
15:54Diskont Evropy zůstává, ale ekonomika se začíná obracet. Příležitost pro investory?  
14:09Perly týdne: Nadšení z Googlu a třetina akcií v „medvědím trhu“
14:02Největší burzovní výpadek za roky: CME zastavila obchodování po poruše v datacentru
11:24Výpadek a zkrácené obchodování naznačují nevýrazný konec týdne  
11:16Jan Bureš: HDP znovu překvapilo pozitivně, česká ekonomika jede na "plný plyn"
10:38PODCAST Trhy & Bohatství: Průmyslové nemovitosti byly na investičním trhu léta popelkou, říká Milan Kratina
9:50Merz: Uděláme vše, aby nenastal „tvrdý předěl“ v automobilovém průmyslu
9:08Rozbřesk: ČNB zpřísňuje pravidla pro investiční hypotéky
8:45Výpadek na CME, Deutsche Boerse má zájem o Allfunds a evropský luxus se vrátí k růstu  
6:00Gundlach: Upínání se k úspěchům z minulosti je pro investora velkým nebezpečím, staré dolarové paradigma už nefunguje
27.11.2025
18:15Trhy se zatím chovají podobně, jako po roce 1997…
15:25DoubleLine Capital: Dluhopisy jsou hodně zranitelné, akcie tak maximálně na 40 % portfolia
14:58FT: Čínské firmy trénují modely AI v cizině, aby měly přístup k čipům od Nvidie
14:39UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
13:42Alibaba rozšiřuje nabídku produktů poháněných AI. Spustila prodej chytrých brýlí
13:22Doosan Škoda Power zmodernizuje další blok Elektrárny Opatovice
12:23Průzkum ČSOB: Optimismus firem a podnikatelů je na 3,5letém maximu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, y/y
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y