Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Pražská burza v závěru úterní seance udržela mezidenní zisky

24.10.2006 18:28

Pražská burza v závěru úterní seance udržela mezidenní zisky navzdory viditelné ochotě investorů je vybírat. Index PX uzavřel silnější o 0,6 % na hodnotě 1535 bodů, objem obchodů ve SPADu přitom dosáhl poměrně uspokojivých 3,2 mld. Kč. Více než 1 miliardou se k celkové likviditě na trhu přičinily akcie ČEZ. Ty i nadále pokračovaly ve svém plíživém růstu, přičemž se dokázaly konsolidovat nad úrovní 850 Kč. Krom spekulací ohledně zítřejšího debutu na varšavské burze se do kurzového vývoje tohoto titulu i nadále promítá pozitivní vývoj ceny elektrické energie v Německu. Relativně největší zisky zaznamenaly akcie Philip Morris ČR, když si za absence nových zpráv polepšily o 2,2 % na 11 350 Kč.

O více než procento silnější skončily také Erste Bank, podpořeny dalším povzbudivým investičním doporučením, tentokráte od Merrill Lynch. Sérii analytických "downgradů" naopak utržila Zentiva (-1 %). Krom našeho analytika se ke konzervativně laděnému výhledu přihlásili také analytici z UBS, kteří snížili doporučení na "neutrální" s cílovou cenou 1420 Kč.

Oficiální kurzovní lístek se závěrečnými hodnotami. Uživatelé www.patria.cz si mohou zdarma registrovat jeho zasílání e-mailem:

Novinka: Patria Direct Vám nabízí obchodování s futures na index PX. Do 31.10.2006 ZDARMA, do konce roku za zaváděcí ceny! Více ZDE.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.02.2026
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent
10:38Mercedes dojíždí na čínskou konkurenci. Automobilka hlásí prudký propad zisku a varuje před náročným rokem
10:01Skupina ČSOB v roce 2025: Silný růst financování bydlení a investic
9:34McDonald's zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
9:15Rozbřesk: Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
8:50Trhy dnes zamíří výše: Asijské vůči americkým nejdravější ve století, americká sněmovna chce odvrátit cla vůči Kanadě, česká posunula rozpočet  
6:01Kudy teče AI capex: Tři nové Investiční tipy Patrie  
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 procenta
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m