Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna koriguje včerejší ztráty, v Německu překvapilo Ifo

Koruna koriguje včerejší ztráty, v Německu překvapilo Ifo

25.10.2006 10:47
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Česká koruna vstoupila do dnešního dne posílením na 28,35 a v průběhu ranního obchodování se dostává na 28,34 CZK/EUR. Jde opět spíše o nevýrazný posun kurzu, ten zůstává stále ukotven mezi 28,30 a 28,40. Pohyb ostatních měn v regionu dnes není jednotný, posílení koruny je spíše technická korekce včerejšího oslabení.

Do obchodování dnes může zasáhnout polská centrální banka, která má měnové jednání. Změna sazeb se nečeká, přesto bude ostražitě sledován doprovodný komentář, jestli nepřinese překvapivé informace. Podle současných očekávání by polské sazby měly zůstat stabilní do konce roku.

Dolar mírně oslabil k euru a obchoduje na 1,2565 USD/EUR. Euru dopoledne pomohl překvapivě vyšší index neměckého podnikatelského klimatu Ifo (vzrostl na 105,3 b.). Žádný větší pohyb kurzu ale není pravděpodobný až do večerních hodin. Fed dnes večer přijde s oznámením nastavení sazeb na další období a samozřejmě i s komentářem. Změna sazeb se nečeká, ale v posledních dnech vzrostly spekulace na to, že by Fed mohl zvýšit sazby na začátku příštího roku. Trh proto bude sledovat, zda takovou možnost naznačí rétorika představitelů americké centrální banky.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.04.2026
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard
13:28Na íránskou válku těžce doplácí luxusní sektor. Akcie LVMH klesly v prvním čtvrtletí nejvíce v historii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD