Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Americké akcie v minulém týdnu rostly, raketový nárůst zaznamenaly akcie Goodyear Tire & Rubber +18 %

    Americké akcie v minulém týdnu rostly, raketový nárůst zaznamenaly akcie Goodyear Tire & Rubber +18 %

    13.11.2006 14:11

    Americké akcie v minulém týdnu rostly především za podpory technologických titulů jako je Cisco Systems, která očekává v příštím čtvrtletí rychlejší růst tržeb a také softwarový gigant Microsoft, který potvrdil vydání dlouho očekávané nové verze operačního systému Windows Vista. Za posledních sedm týdnů se tak jednalo již o šestou růstovou seanci. Indexy Dow Jones a S&P 500 tak směřují k nejlepšímu ročnímu zhodnocení za poslední tři roky.

    Širší index S&P 500 od začátku roku přidal již 10,6 %, index DJIA pak 12,98 %. Ze 442 společností, které v rámci indexu S&P 500 doposud zveřejnily své čtvrtletní výsledky, 74 % předčilo očekávání analytiků, což je podle agentury Bloomberg více než 52% průměr od roku 1992.

    Z jednotlivých komponentů indexu Dow Jones se nejlépe dařilo akciím Boeing, které zaznamenaly největší týdenní posílení (7,07 %) od září 2005, dále pak Exxon Mobil (+4,32 %) a Walt Disney (+4,32 %). Nedařilo se naopak akciím Merck (-4,39 %), Pfizer (-3,16 %) Verizon Communications (-3,02 %). Celkově index Dow Jones posílil o 1 %, když 8.listopadu dosáhl historického maxima 12 176,5 bodu. Širší S&P 500 přidal 1,2 % a technologický Nasdaq vzrostl o 2,5 % na hodnotu 2389,72 bodu a je tak nejvýše od února 2001.

    Raketový nárůst o 18 % na částku 18,02 USD zaznamenaly akcie největšího amerického výrobce pneumatik společnosti Goodyear Tire & Rubber. Společnost reportovala za třetí čtvrtletí ztrátu ve výši 48 milionů USD nebo 27 na akcii oproti zisku 142 milionů USD nebo 70 centů na akcii za stejné období loňského roku. Výsledky však zahrnují náklady restrukturalizaci ve výši 126 milionů USD nebo 71 centů na akcii. Tržby za stejné období vzrostly na 5,28 miliard USD z loňských 5,03 miliard USD. Analytici očekávali zisk 24 centů na akcii.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    26.08.2026
    15:53Meta se dohodla na urovnání sporu o závislosti dětí na sítích. Zaplatí téměř 17 miliard dolarů
    14:55Plyn nahradil ropu jakožto hlavní riziko pro evropské dluhopisové trhy
    12:45Preview Nvidie: Nejde ani tak o čísla, jako o budoucnost AI investic  
    11:37Akcie při čekání na Nvidii spíše klesají, dluhopisy po poklesu výnosů drží pozice  
    10:52Šéfka MMF: Světová ekonomika si s šokem kvůli Íránu poradila lépe, než se čekalo
    10:28Sazby se musí kvůli odolné ekonomice zvýšit, varuje členka Výkonné rady ECB
    8:49Rozbřesk: Slovenský odliv mozků = český příliv talentu
    8:30Meta jedná o urovnání v případu závislosti teenagerů, Evropa otevře povětšinou v plusu  
    6:05Bernstein: Bez daňových změn by bylo zadlužení americké vlády poloviční
    25.08.2026
    22:01Americké trhy dnes mírně posilují  
    16:55AI jako technologicko-ekonomický bonus, nebo uchovatel trendu?
    16:35Čínské značky mohou do deseti let v Evropě vyrábět 1,5 milionu aut ročně
    14:42Akcie Nvidie zlevnily. Nižší násobek budoucích zisků ale nemusí znamenat podhodnocení
    12:20Investoři reagují na dopady klimatických extrémů. V centru pozornosti je chlazení, zemědělství nebo i maloobchod  
    11:22Dluhopisy v klidu, ropa níž. Akcie se dopoledne opatrně zvedají  
    10:58Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    10:35Cena bitcoinu poprvé od května překonala 80 000 dolarů
    10:28Goldman Sachs: Jediní, kdo na AI zatím vydělávají, jsou polovodiče
    9:02Rozbřesk: Napětí na americkém dluhopisovém trhu roste. Podaří se Trumpovi zkrotit výnosy?
    8:47USA oznámily sankce proti Íránu, bitcoin už nad 80 tisíci dolary  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - HDP, q/q a
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
    14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m