Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    Pozitivní trend hospodaření společnosti ČEZ je, zdá se, v tržní ceně akcií již zohledněn... minimálně z krátkodobého hlediska

    15.11.2006 14:23

    Pražská burza dnes obdržela další významnou část podzimní výsledkové mozaiky v podobě zveřejnění výsledku 3Q hospodaření společnosti ČEZ. Lze konstatovat, že společnost více méně naplnila konsensuální odhady analytiků, avšak cenové úrovně akcií ČEZ, zdá se, zohledňovaly pozitivní překvapení. Na trhu jsme přitom svědky vybírání krátkodobých zisků a kurz se posouvá o 1 % níže na 886,5 Kč. Svědky obdobného vývoje obchodování jsme byli i v případě zveřejnění pozitivně laděných výsledků hospodaření u ostatních středoevropských blue chips. Z pohledu technické analýzy lze očekávat, že směr krátkodobého vývoje může být odvozován od udržení či proražení úrovní 880-883 Kč.

    Oproti předešlé seanci jsme naopak svědky převažujícího nákupního zájmu u akcií Telefonica a Zentiva. Oba tituly evidují více než 1procentní zisky. Pozitivním vývojem prochází akcie Erste, zde očekáváme rezistenci až na úrovních kolem 1535-1540 Kč, a proto doporučujeme realizaci krátkodobých zisků. Stejně tak akcie CETV naplňují naše očekávání krátkodobého vývoje. Domníváme se, že na úrovních kolem 1660-1670 budeme svědky realizování krátkodobých zisků.

    Co se týče ostatních blue chips v regionu, za zmínku stojí dnešní pokles akcií KGHM o 4,4 % na 95 PLN. Domníváme se, že titul se stává přeprodaným poté, co prorazil psychologickou úroveň 100 PLN.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    05.08.2026
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM ve službách