Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přehled devizového trhu - slovenská koruna, zlotý a forint

Přehled devizového trhu - slovenská koruna, zlotý a forint

27.11.2006 9:30
Autor: 

Slovenská koruna v piatok pokračovala spolu s ostatnými regionálnymi menami v korekcii predchádzajúcich ziskov a vrátila sa k úrovni 35,70 EUR/SKK. Hlavnou udalosťou tohto týždňa je utorkové zasadnutie NBS. Väčšina trhu predpokladá, že úrokové sadzby zostanú nezmenené. Dnes je však ekonomický kalendár prázdny, takže dominantný bude hlavne vplyv regiónu. Kurz by sa mal pohybovať v pásme 35,55 – 35,80 EUR/SKK. Pokiaľ by koruna prelomila hornú hranicu pásma, nedajú sa vylúčiť ďalšie straty.

Polský zlotý v pátek spolu s ostatními středoevropskými měnami vůči euru oslabil. Domácí statistiky sice vykázaly nižší než očekávaný růst maloobchodních tržeb, hlavním impulsem však zůstalo oslabení celého regiónu. Měnový pár pak po ranních 3,815 končil na 3,8460 EUR/PLN. Dnešní den je bez významnějších statistik. Na politické scéně utrpěla o víkendu vládnoucí Pravo a spravedlnost další porážku, tentokrát v komunálních volbách ve Varšavě. Trhy však budou spíše čekat na středeční zasedání centrální banky. Změna sazeb se nečeká, zvláště když solidní ekonomický růst zatím nevyvolává inflační tlaky. Dnes by ale měl převládnout opět vliv regiónu, který bude pro lokální měny zřejmě opět negativní.

Oslabení forintu bylo v pátek způsobeno spíše zhoršeným sentimentem v regionu, na kterém se negativně projevilo oslabování dolaru spíše než poměrně malými maloobchodními tržbami. Forint tak prohloubil své ztráty a krátce se dostal dokonce až nad hladinu 260 EUR/HUF. Seanci uzavíral na 259,65 EUR/HUF. Tento týden bude na domácí události znovu poměrně chudý, a tak určující bude region. Podle našeho názoru by mohlo pokračovat vybírání zisků a forint by mohl pokračovat v postupném oslabování.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.04.2026
22:02Technologie drží Wall Street nad vodou: Inflace trh nerozhodila, avšak ani nesjednotila  
17:07Jak to vypadá s rotací od USA po posledních turbulentnějších týdnech?
15:30Čipový gigant TSMC měl v prvním čtvrtletí díky zájmu o AI rekordní tržby
15:18Akcie zbrojařů po rozhovoru s ukrajinským vyjednavačem oslabují. CSG se propadá o více než 6 procent
15:00Americká inflace poskočila vzhůru, ale čekala se ještě vyšší
14:16Stefano Gabbana končí jako předseda módní firmy Dolce & Gabbana, o svém podílu ve firmě jedná
14:03Eli Lilly ztrácí v Indii podíl na trhu, Novo Nordisk ho drží. Ceny tlačí dolů příliv generik
13:48Globální odbyt Porsche v prvním čtvrtletí klesl o 15 procent
13:33MSI Finance RBBL s.r.o.: Výroční finanční zpráva, účetní závěrka a zpráva auditora za rok 2025
12:46Perly týdne: Další vývoj sazeb, akcie k novým maximům a nepochybující umělá inteligence
11:08Koncem týdne se obchoduje opatrně před americkou inflací a íránskými jednáními  
11:01Akcie Nvidie se obchodují blízko úrovni, kde analytici očekávají průlom  
10:34Nezaměstnanost v Česku v březnu klesla na 5 procent, opět přibylo volných míst
9:59Ztráta v řádu miliard a plánované IPO. SpaceX sází na historický start na trhu
9:26Rozbřesk: Český průmysl drží linii - zatím
8:49USA a Írán čekají o víkendu mírová jednání, Putin vyhlašuje velikonoční příměří a odpoledne vyjde americká inflace  
6:06Po válce na Blízkém východě může ceny potravin zvýšit i jev super El Niňo
09.04.2026
22:00Čísla ze ekonomiky zastíněna vývojem na blízkém východě  
17:05Od jakého dna by se akcie odrážely?
15:04Meta dál šlape do AI. Nově investuje dalších 21 miliard dolarů do CoreWeave

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university