Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Vytrvalý propad dolaru - nové minimum ke koruně je 21,19 CZK/USD

    Vytrvalý propad dolaru - nové minimum ke koruně je 21,19 CZK/USD

    29.11.2006 10:34
    Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

    Obchodování koruny k euru i dolaru pokračuje nadále ve stejných kolejích. Zatímco kurz české měny k euru zůstává bez větších změn, proti dolaru koruna vytrvale posiluje a posunuje svá historická maxima. Jde přitom stále o jediné téma - vytrvalý pokles dolaru na světových trzích.

    I když dolar výrazně oslabil a poslední zprávy z americké ekonomiky byly smíšené, značně negativní nálada přetrvává a dolar se vytrvale propadá. Kurz USD/EUR se už dostal nad 1,3200, nyní však koriguje a pohybuje se na 1,3170 USD/EUR. Včera večer vystoupil šéf Fedu Bernanke s projevem o výhledu americké ekonomiky. Jeho projev byl mírně pro dolar pozitivní, když varoval před možností růstu inflace. Soudě podle tohoto projevu by Fed měl mít menší tendenci snižovat sazby v příštích měsících. Trh ale zůstává u negativistického nahlížení nových zpráv, proto ani zmíněný projev dolaru včera nepomohl.

    Koruna dnes hned v úvodu posunula stávající maximum k dolaru na 21,19 CZK/USD, poté ustupuje na současných 21,27 CZK/USD společně s tím, jak dolar posiluje k euru. Kurz CZK/EUR zůstává těsně nad hladinou 28,00 a opět se nenechává strhnout úvodním zpevňováním ostatních měn v regionu. Domácí zprávy nadále chybí, čeká se na zítřejší měnové jednání bankovní rady.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát
    13:30Investoři čekali výprodej, přišla rally. Akcie SpaceX po skončení lock-upu překvapily  
    11:40Cisco překonalo očekávání, investory ale zklamal opatrný výhled na AI tržby
    11:07Maersk znovu navyšuje výhled. Těží z vyšších sazeb za přepravu i problémům v dodavatelských řetězcích
    10:15Čínská cenzura proniká do odpovědí amerických modelů umělé inteligence
    10:12Lenovo překvapilo rekordními tržbami. Akcie vystoupaly na historická maxima
    9:42Rozbřesk: Sázky na zářijové zvýšení sazeb Fedu poklesly pod 40 %
    8:54Fed získal prostor k vyčkávání, geopolitická rizika však přetrvávají  
    5:57Analytický radar: AI příběh je po výsledkové sezoně ještě silnější. Favoritem zůstává Nvidia
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
    11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
    14:30USA - PPI, y/y