Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
IPO Pegas Nonwovens - chcete být při tom?

IPO Pegas Nonwovens - chcete být při tom?

08.12.2006 15:07
Autor: 

Pražskou burzu v nejbližší době čeká další primární emise akcií. Kde o IPO Pegas Nonwovens s.a. Společnost zveřejnila prospekt k IPO 5.12.06. Předběžné cenové rozpětí emise bylo následně stanoveno na 21,5 až 27 EUR, konečná cena pak bude oznámena na konci upisovacího období 15. prosince. Krátce nato se čeká zahájení obchodování na pražské a varšavské burze.

Objednávku k úpisu akcií Pegas Nonwovens mohou zájemci podávat prostřednictvím Patria Direct, a to až do 14.12.2006 do 12:00.

Učinit tak mohou:
Telefonicky na čísle 221 424 424
Písemně faxem zaslaným na číslo 221 424 179 a to formou náležitě vyplněného formuláře
Osobně v sídle Patria Direct, Jungmannova 24, Praha 1 v pracovních dnech 9:00-18:00 hod

Před podáním objednávky by se zájemci měli seznámit s prospektem obsahujícím rovněž české shrnutí. Celý prospekt je k dispozici na stránkách emitenta (www.pegas.lu), jeho shrnutí například na stránkách Patria Direct.

Kdo je Pegas Nonwovens?

PEGAS NONWOVENS SA je předním evropským výrobcem netkaných textilií (tj. textilií z polymerových vláken spojovaných působením tlaku a horkého vzduchu), které nalézají využití především v oblasti trhu výrobků určených k osobní hygieně. Pro zákazníky vyrábí textilie typu 'spunbond' a 'meltblown' na bázi polypropylenu a polypropylenu/polyethylenu ("PP" a "PP/PE"). Tyto produkty nacházejí uplatnění v hygienických aplikacích určených k jednorázovému použití (dětské plenky, produkty pro inkontinenci v dospělosti a dámské hygienické produkty) a dále v menší míře rovněž ve stavebnictví, zemědělství a lékařství.

Co do celkové produkce byla Skupina PEGAS k 30. červnu 2006 druhým největším evropským výrobcem netkaných textilií typu 'spunbond' a 'meltblown' na bázi PP a PP/PE (dále společně jako "spunmelt")s podílem na celoevropském trhu výroby netkaných textilií typu 'spunmelt' na bázi PP a PP/PE přibližně 11%. Tržní podíl na klíčovém trhu netkaných textilií typu 'spunmelt' na bázi PP a PP/PE určených k dodávkám evropským výrobcům pro účely výroby produktů pro osobní hygienu 4in9 přibližně 19%. Společnost je rovněž jedním z mála světových výrobců bikomponentních ("BiCo") produktů typu 'spunmelt' , jež jsou vyráběny kombinací polypropylenu a polyethylenu.

Skupinu tvoří mateřská společnost v Lucembursku, holdingová společnost v České republice a čtyři provozní společnosti v České republice. Provozní společnosti operují ve dvou továrnách, které se nacházejí na jihovýchodě České republiky mezi Brnem a Vídní, přibližně 100 kilometrů od sebe. V původní výrobně v Bučovicích jsou tři výrobní linky a v hlavní výrobně u Znojma jsou čtyři výrobní linky. (výtah z prospektu).

Více informací naleznete na stránkách obchodníka Patria Direct, případné dotazy směřujte na helpdesk info@patria-direct.cz


Váš názor
  • ewt
    11.12.2006 16:39

    wtawt
    wt
  • Pegas v EUR nebo v Kc
    11.12.2006 16:11

    Prijde mi trosku zvlastni vuci vasim klientum pozadovat zadani cenoveho limitu do bookbuildingu v Kc (a ne v EUR ktere jsou oficialni menou transakce) Chapu, ze akcie se bude tradovat v Kc, ale bookbuilding bude v EUR, proto si myslim, ze by bylo spravnejsi podavat pokyny v EUR, ktere se prepoctou kurzem v den transakce...
    Petr
Aktuální komentáře
30.04.2026
16:46ENERGO-PRO Green Finance s.r.o. – Výroční zpráva 2025
16:37Traders Talk: Google překvapil, Meta dál pálí miliardy a CSG padá na nová minima
16:33EPH Financing CZ, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
15:52JTPEG Financing CZ I, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
15:32SAB Finance a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
15:25Braňo Soták: Ďábel se skrývá v cloudu. Alphabet ho má, Meta nikoliv  
15:25Auctor Finance CZ, s.r.o.: Roční finanční zpráva emitenta za rok 2025
15:20Americká ekonomika začala letošek zrychlením, za odhady ale zaostala
15:07ECB úrokové sazby opět nezměnila, poukázala na rostoucí rizika
14:38Cloud Amazonu zrychluje nejvíce za 15 kvartálů, slabší výhled na provozní zisk však tlumí nadšení  
13:34Mounjaro a Zepbound jako zlatý důl: Eli Lilly překonává odhady a navyšuje výhled
13:15JTSEC CZ Financing 2, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:11JTSEC CZ Financing 1, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:09J&T ENERGY FINANCING CZK VI, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
13:04J&T ENERGY FINANCING CZK V, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
12:56Obrat Stellantisu pod lupou investorů: Silná čísla, slabá důvěra
12:22ČEZ koupil projekční firmu Energoprojekt Praha. Akvizice má pomoci řízení jaderných zakázek
11:23Microsoft překonal odhady, trh však čekal větší růst od cloudu Azure  
11:22WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Blockchain+ podfond: Výroční zpráva 2025
11:20WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Logistics podfond: Výroční zpráva 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
10:00DE - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago