Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články

    Koruna mírně slábne přes 27,70 Kč/EUR, tlak exportérů či ČNB bez vlivu

    18.12.2006 10:24

    Koruna dnes dopoledne ve srovnání s pátečním závěrem mírně slábne na úroveň 27,71 Kč za euro. Klesá tak spolu s maďarským forintem a slovenskou korunou, zatímco polský zlotý mírně posiluje. Vůči americkému dolaru koruna také mírně slábne na 21,16 Kč/USD. Eurodolarový trh je poměrně klidný, na trhu je již patrná sváteční nálada. Informace o 8,6% růstu maloobchodních tržeb v České republice neměla na korunu žádný vliv.

    Na korunu nepůsobí politika ani jiné domácí události, dominantním vlivem zůstává sentiment vůči regionu a eurodolar. Tlak Asociace exportérů či komentáře centrálních bankéřů podle našeho názoru českou měnu zatím neoslabují. ČNB ve středu bude rozhodovat o úrokových sazbách, s ohledem na rekordně silnou měnu je ale zvýšení úroků v podstatě vyloučené. Očekáváme, že koruna dnes zůstane v pásmu 27,65 až 27,78 Kč za euro.

    Dolar k euru zatím poměrně klidný, kurz ve srovnání s pátečním pozdním odpolednem jen mírně slábne na 1,3097 USD/EUR. V tisku se objevily komentáře prezidenta ECB Tricheta a ministra financí Francie Bretona. Trichet žádné impulsy pro eurodolar nepřinesl, sazby jsou prý na úrovni podporující ekonomický růst. Breton se do silného euro nijak významně „neopřel“, i když zmínil, že prudký růst měny je pro ekonomiku špatný. Odpoledne může mít kurzotvorný vliv na eurodolar informace o americkém běžném účtu platební bilance za třetí kvartál.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    22.07.2026
    16:40Prezident Pavel vetoval spornou novelu rozpočtových zákonů
    16:28Alphabet čeká klíčová zkouška. Investoři chtějí vidět návratnost investic do AI  
    16:27AMD investuje do firmy Anthropic až pět miliard dolarů, Antropic od AMD koupí čipy
    15:01Moneta by měla pokračovat v růstu. Klíčovým tématem bude kapitál a výplata akcionářům  
    13:29Autonomní agent AI se při bezpečnostním testu vymkl kontrole, uvedla OpenAI
    13:15Za Starmera vedl obranu, nyní bude Healey šéfem britské státní kasy. Investoři tak sází na vyšší výdaje na obranu
    11:40Goldman Sachs hledá příležitosti mimo AI. Sází na spotřebu, finance i cestování
    11:10Zatímco se čeká na Google, ropa poskočila výš a opatrnost se vrací  
    8:56Rozbřesk: O neudržitelnosti nízkých cen potravin v ČR
    8:50Babiš otevřel debatu o cukrové dani. Trhy sledují také Írán, léky a energetiku  
    6:03Cena pojištění AI dluhu roste. Oracle se dostal na úrovně z finanční krize
    21.07.2026
    17:18Dobré ekonomické a investiční příběhy. Ale ve špatné době?
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Alphabet Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    AT&T Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Dassault Aviation SA (12/22 Q4, Aft-mkt)
    GE Vernova Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    International Business Machines Corp (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Kinder Morgan Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Las Vegas Sands Corp (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Moody's Corp (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Philip Morris International Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    ServiceNow Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Tesla Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Texas Instruments Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    7:00Equinor ASA (06/26 Q2)
    19:00Deutsche Boerse AG (06/26 Q2)
    22:15Raymond James Financial Inc (06/26 Q3)