Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké akcie v pátek uzavřely na nejvyšší úrovni od listopadu roku 2000

Americké akcie v pátek uzavřely na nejvyšší úrovni od listopadu roku 2000

15.01.2007 9:04

Americké akcie v závěru minulého týdne posílily poté, co cena ropy začala poprvé po čtyřech dnech růst. Cena ropy se tak odrazila od svého 19měsíčního minima, když posílila o 2,1 % na částku 52,99 USD za barel. V rámci deseti průmyslových skupin širšího indexu S&P 500 energetický sektor posílil o více jak 2,5 %. Největší zisky zaznamenaly akcie Peabody Energy (+4,63 %), Marathon Oil (+4 %), EOG Resources (+3,97 %) a Valero Energy (+3,93 %).

Dařilo se také těžebním a zpracovatelským společnostem jako je Freeport McMoRan (+2,27 %), US Steel (+ 1,85 %), Mittal Steel (+1,71 %) nebo Newmont Mining (+1,62 %). Další impulsem k růstu pak byl lepší než očekávaný nárůst maloobchodních tržeb. Prosincové tržby vzrostly o 0,9 %, zatímco trh očekával růst o 0,6 %. Jednalo se tak o největší nárůst za posledních pět měsíců. Index Dow Jones posílil o 0,33 %, širší S&P 500 přidal 0,49 % a je tak nejvýše od listopadu 2000. Technologický Nasdaq vzrostl o 0,72 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.12.2025
22:02Akciové indexy rostou směrem k novým maximům  
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse
15:03Jan Bureš: Česká inflace klesá výrazněji, v hlavní roli opět potraviny
14:25CNBC: EU zvyšuje těžbu vzácných kovů díky závodu přímo na hranicích s Ruskem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Victoria's Secret & Co (10/25 Q3, Bef-mkt)