Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Stavebnictví v prosinci zrychlilo, rostlo o 15,4 %

Stavebnictví v prosinci zrychlilo, rostlo o 15,4 %

12.02.2007 9:41
Autor: 

Následují vybrané body TZ ČSÚ:
Celková stavební produkce očištěná od sezónních vlivů byla v prosinci meziměsíčně reálně o 3,1 % vyšší. Meziročně vzrostla ve stálých cenách o 15,4 %. Stavební úřady vydaly 11 441 stavebních povolení, kterých bylo meziročně o 1,8 % méně. Orientační hodnota povolených staveb byla 34,7 mld. Kč a meziročně vzrostla o 49,3 %.

Růst celkové stavební produkce v roce 2006 pokračoval a vzrostla reálně o 6,6 %. Tempo růstu bylo rychlejší než v roce 2005, kdy celková stavební produkce vzrostla reálně o 4,2 %. V jednotlivých čtvrtletích roku 2006 bylo diferencované ( v 1.čtvrtletí 2006 byl růst o 0,5 %, ve 2.čtvrtletí o 6,2 %, ve 3.čtvrtletí o 7,4 % a ve 4.čtvrtletí o 9,5 %). Diferenciaci velmi ovlivnily klimatické podmínky (nepříznivé v 1. čtvrtletí a příznivé ve 4. čtvrtletí).

Hlavními faktory růstu stavební produkce i nadále zůstaly:

- Nárůst produkce pozemního stavitelství, kde pokračovala intenzivní výstavba bytových a rodinných domů, která se opírala zejména o dynamický vývoj na trhu hypoték a úvěrů ze stavebního spoření a finanční podporou mladým manželům. Růst produkce byl dále ovlivněn realizací developerských stavebních projektů zahraničních investorů zaměřených především na výstavbu administrativních a multifunkčních center.

- Růst produkce inženýrského stavitelství byl zejména ovlivněn výstavbou dálnic a rekonstrukcemi a modernizacemi železničních tratí včetně jejich uzlů.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    1:30JP - CPI, y/y