Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Středoevropské měny vybídl k růstu eurodolar a Slovensko

Středoevropské měny vybídl k růstu eurodolar a Slovensko

13.02.2007 17:21
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

V úterý se koruně podařilo zkorigovat ztráty ze včerejška i z konce minulého týdne. Kurz CZK/EUR se dnes dostal až na 28,20, zavírá pak na 28,22 CZK/EUR. Pozitivním vývojem prošly všechny středoevropské měny. Nejvíce ta slovenská, kterou podpořil vysoký růst HDP za loňský rok. Naopak zpět zůstal zlotý, zřejmě pod vlivem včerejších horších dat o běžném účtu. Region dnes vedle zpráv ze Slovenska podporovalo oslabování dolaru, který ztrácel v průběhu celého dne.

Na americkou měnu postupně doléhaly ekonomické zprávy. Nejprve vyšší růst HDP v Německu, následně odhad růstu HDP v eurozóně: 3,3 % je lepší než očekávaných 3,0 % y/y. Německý index ekonomické nálady ZEW za únor dosáhl 2,9 b oproti očekávaným 5,0, zůstal ale ve stínu dat o HDP. Odpoledne potom přišla americká obchodní bilance, která dolaru oporu nepřinesla, naopak - deficit se v prosinci rozšířil na 61 miliard USD (více ZDE). Nyní se tak dolar proti euru obchoduje na 1,3016 USD/EUR, když se však během dne podíval až na 1,3040. Koruna za dnešek k dolaru posílila o 15 h na 21,69 CZK/USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily
9:40Britský těžař BP zvýšil čtvrtletní zisk o 32 procent, zastaví odkupy akcií
9:07Rozbřesk: Měla by ČNB snížit objem devizových rezerv?
8:36Akciová rally v Japonsku pokračuje, BYD podala žalobu proti Trumpovým clům, Evropa otevře zeleně  
6:03Kupovat při korekci?
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m