Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie ČEZ lídrem poklesu pražské burzy, titul však prozatím nachází nákupní podporu na úrovní 200denního cenového průměru

Akcie ČEZ lídrem poklesu pražské burzy, titul však prozatím nachází nákupní podporu na úrovní 200denního cenového průměru

05.03.2007 17:38

České blue chips v závěru pondělní seance zkorigovala část úvodních ztrát poté, co americké akciové burzy zahájily obchodování s menšími ztrátami než během dne indikovaly indexové futures. I tak ale index PX skončil se ztrátou více než 1 %, když největšími tahouny jeho poklesu se staly akcie ČEZ a bankovní tituly. Akcie ČEZ během dne sáhly na úroveň 820 Kč, avšak v závěru seance nalezly nákupní podporu nad 835 Kč, tj. nad úrovní 200denního cenového průměru, který bývá z pohledu technické analýzy považován za indikátor střednědobého trendu. Pokud se titul ocitá nad úrovní 200denního průměru, střednědobý trend zůstává pozivitivní. Pokud naopak kurz propadá pod tuto úroveň, střednědobý trend se stává negativní.

Druhým nejaktivnějším titulem se staly akcie Zentivy. Ty dík oznámené turecké akvizici dokázaly vzdorovat všeobecnému negativnímu trendu a posílily o více než 2 % na 1246 Kč. Relativně méně pak také ztrácely akcie Telefonica a ECM, jejichž cenový pokles se odehrál jen v pásmu několika málo desetin procenta. Celková obchodní aktivita na trhu zůstávala nadprůměrná, objem obchodů ve SPADu přitom vzrostl na 6,1 mld. Kč.

Oficiální kurzovní lístek se závěrečnými hodnotami. Uživatelé www.patria.cz si mohou zdarma registrovat jeho zasílání e-mailem:


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.11.2025
12:16Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
11:24Výpadek a zkrácené obchodování naznačují nevýrazný konec týdne  
11:16Jan Bureš: HDP znovu překvapilo pozitivně, česká ekonomika jede na "plný plyn"
10:38PODCAST Trhy & Bohatství: Průmyslové nemovitosti byly na investičním trhu léta popelkou, říká Milan Kratina
9:50Merz: Uděláme vše, aby nenastal „tvrdý předěl“ v automobilovém průmyslu
9:08Rozbřesk: ČNB zpřísňuje pravidla pro investiční hypotéky
8:45Výpadek na CME, Deutsche Boerse má zájem o Allfunds a evropský luxus se vrátí k růstu  
6:00Gundlach: Upínání se k úspěchům z minulosti je pro investora velkým nebezpečím, staré dolarové paradigma už nefunguje
27.11.2025
18:15Trhy se zatím chovají podobně, jako po roce 1997…
15:25DoubleLine Capital: Dluhopisy jsou hodně zranitelné, akcie tak maximálně na 40 % portfolia
14:58FT: Čínské firmy trénují modely AI v cizině, aby měly přístup k čipům od Nvidie
14:39UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
13:42Alibaba rozšiřuje nabídku produktů poháněných AI. Spustila prodej chytrých brýlí
13:22Doosan Škoda Power zmodernizuje další blok Elektrárny Opatovice
12:23Průzkum ČSOB: Optimismus firem a podnikatelů je na 3,5letém maximu
12:00Apple letos po 14 letech dodá více smartphonů než Samsung. Vedení si má udržet i v dalších letech
11:42UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
10:01Levné čínské automobilové součástky zaplavují německý trh
9:41Německý sportovní gigant na prodej. O Pumu je zájem v Číně, akcie rostou o 14 procent
8:48Rozbřesk: Německo razantně zlevní energie průmyslu. Oslabí konkurenceschopnost ČR?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, y/y
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y