Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Emerging Portfolio FR: Odliv peněz z mladých trhů byl v týdnu nejsilnější za sedm let

Emerging Portfolio FR: Odliv peněz z mladých trhů byl v týdnu nejsilnější za sedm let

09.03.2007 17:32
Autor: ČTK

New York 9. března (ČTK) - Odliv kapitálu z akciových trhů v takzvaných mladých ekonomikách byl v týdnu do této středy nejsilnější od roku 2000, kdy americká agentura Emerging Portfolio Fund Research začala údaje sbírat. V čistém vyjádření odešlo z rozvíjejících se trhů v týdnu do 7. března 8,9 miliardy dolarů, což představuje 2,65 procenta celkového kapitálu fondů. Smazal se tak i celkový příliv kapitálu od začátku roku, uvedla dnes EPFR.

Jednou z příčin odlivu byly výrazné ztráty na čínském akciovém trhu, které spustil minulé úterý propad šanghajské burzy. Z čínských akcií tak od středy do středy odešly dvě miliardy dolarů. Mnoho analytiků ale připomíná, že výprodej byl zdravou korekcí, která se podobá odlivům kapitálu z března až června předchozích tří let. "Považuji je za pozitivní vývoj," uvedl ředitel EPFR Brad Durham. Podle něj z trhu odešla nadmíra investorů a uvolnil se tím prostor pro kupující, kteří v poslední dva dny ceny opět zvyšovali.

Předchozí rekordní odliv akciového kapitálu z mladých trhů byl v týdnu do 14. června minulého roku. Tehdy odešlo pět miliard dolarů, tedy 2,03 procenta aktiv. Loňská korekce přitom trvala od poloviny května do poloviny června. Poté ale trhy rostly a zakončily rok s průměrným ziskem deseti procent, napsala agentura Reuters.

Emerging Portfolio Fund Research (EPFR) se podle svých internetových stránek zabývá průzkumem a poradenstvím ohledně fondů. Sleduje 15.000 rozvíjejících se zahraničních trhů a americké fondy se sedmi biliony dolarů v aktivech.

ČTK

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.12.2025
6:06Investiční výhled 2026: Dluhy dlouho nejsou problém... Až najednou ano  
10.12.2025
22:10Holubičí Fed naskočil na býčí vlnu technologické revoluce
22:02Zámořské indexy posílily po snížení sazeb  
20:02Fed snížil sazby o čtvrt bodu
17:55Trh a společnosti nyní a před 25 lety…
17:06Inflace v listopadu zvolnila, stál za tím vývoj cen potravin
16:31Malý krok pro člověka, velký skok pro AI? Start-up podporovaný Nvidií vytrénoval první model přímo ve vesmíru
15:09Nová studie: Brexit má skutečně znatelné negativní dopady na britskou ekonomiku
13:16Snižování sazeb se chýlí ke konci, "obchod zklamání" posouvá výnosy na šestnáctiletá maxima
11:47Mezinárodní měnový fond zlepšil výhled čínské ekonomiky, ale vyzval k reformám
11:36KKCG Financing a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
11:20Fed dnes opět sníží sazby, ale co bude dál? Evropské trhy dopoledne většinou v červeném  
11:15Fed míří ke snížení sazeb. Trhy čekají na akciích největší pohyb od března  
9:50SpaceX se chystá na na burzu. Cílí na největší IPO v historii, od investorů chce vybrat přes 30 miliard dolarů
9:41Cena stříbra pro okamžité dodání je na rekordu, přesáhla 61 dolarů za unci
9:38Americká centrální banka dnes zřejmě znovu sníží úrokové sazby
9:25Čína zvažuje omezení přístupu k čipům Nvidie navzdory Trumpovu povolení
8:55Rozbřesk: Po šesti letech německé stagnace přijde v roce 2026 opatrné cyklické oživení
8:53Trhy očekávají rozhodnutí americké centrální banky o sazbách. Evropské indexy pod tlakem  
8:50NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Broadcom Inc (10/25 Q4, Aft-mkt)
Imperial Petroleum Inc (09/25 Q3, Bef-mkt)
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD
22:15Costco Wholesale Corp (11/25 Q1)